Bize Ulaşın

Kırtasiye ürünlerinin en çok kullanıldığın alanlardan birisi ofislerdir. Çünkü ofiste çalışırken projeleriniz hakkında önemli bulduğunuz kısımları işaretlemeniz, yazı yazmanız, dosyalamanız gereken evraklar ve bunlara benzer ciddi işler yapmanız gerekebilir. Bu sebeple kırtasiye ürünlerini mutlaka ofisinizde bulundurmanız gerekiyor. Yeni ofis açacaksanız kırtasiye ürünlerini araştırarak işe başlayabilirsiniz. Böylece gereksiz kırtasiye ürünü de almamış olursunuz.

Ofiste önemli projeleriniz üzerinde çalışırken mutlaka kırtasiye ürünlerinden kullanmalısınız. Tükenmez kalem, harita çivisi, fosforlu kalem ve zımba bunlardan sadece birkaç tanesidir. Eğer kırtasiye ürünü kullanmazsanız önemli bir kısmı atlayabilir ve projenizde kullanamayabilirsiniz. Böyle bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız işinize yarayacak olan kırtasiye ürünlerine göz atmanız gerekiyor.

Ofis Kırtasiye Malzemeleri Neden Önemlidir?

Hangi sektörde çalışırsanız çalışın mutlaka kırtasiye ürünlerine ihtiyaç duyarsınız. İncelediğiniz evrakta önemli bir sayfa mı var? Bu durumda post-it, fosforlu kalem, yapışkan not kâğıtları ya da tükenmez kalem gibi önemli kısımları işaretleyebileceğiniz bir ürün olmalıdır. Böylece önemli kısımları atlamamış olursunuz. Aksi takdirde sizin için çok önemli bir noktayı unutabilir ya da fark etmeyebilirsiniz.

Önemli notları sabitlemeniz gereken bir malzemeye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Bu durumda ofisinizde pano ve harita çivisi gibi kırtasiye ürünleri bulundurmanız gerekir. Bir yere projenizle ilgili önemli şeylerin yazılı olduğu kâğıt yığınları göndermeniz gerekiyorsa onları bir arada tutmak için zımba kullanmanız daha düzenli bir görünüm sağlayacaktır.

İşinize Yarayabilecek Kırtasiye Ürünleri

İşlerinizde kullanabileceğiniz kırtasiye ürünleri almanız için öncelikle hangilerinin işinize yarabileceğini araştırmanız gerekiyor. Eğer evraklarla uğraşan bir işteyseniz önemli yerleri işaretleyebileceğiniz ürünlere ihtiyaç duyarsınız. Farklı bir sektörde de başka amaçlara uygun kırtasiye ürünleri işinize yarayabilir. Burada önemli olan şey bulunduğunuz sektör ve hangi ürünlere ihtiyaç duyduğunuzdur.

İşinize yaramayan kırtasiye ürünlerini bulundurmak sadece kalabalıktan başka bir şey değildir. Düzenli çalışmak için edindiğiniz kırtasiye ürünlerinin de düzenli olması gerekir. Çok fazla kırtasiye ürünü aldığınızda kullanmadığınız birçok ürünün olduğunu fark edersiniz. Bu da kırtasiye ürünlerinin çok da işe yaramadığını düşündürebilir. Fakat burada sorun işinize yaran ürünleri almamanızdır.

Notlarınızı Renklendirecek Ofis Kırtasiye Ürünleri

Ofiste çalışan birisi olarak aldığınız notların renk renk görünmesi sizin için önemli olabilir. Çünkü renkli şeyler çoğu zaman çalışan kişinin daha çok motivasyon bulmasını sağlamıştır. Siz de notlarınızı tutarken ya da evrakları incelerken renkli, pozitif ve motivasyon verici şeyler yapabilirsiniz. Renkli bir görünüm için fosforlu kalemle önemli bulduğunuz kısımları işaretleyebilirsiniz.

Sadece fosforlu kalemle yetinmek istemiyorsanız notlarınızı yapışkan not kâğıtlarına yazmanız sizi motivasyon açısından işinize bağlanmanızı sağlar. Yapışkan not kâğıtları farklı renklerde bulunabilir, bu da canlı bir görünüm sağlar. Aynı zamanda kâğıtların kenarına yapıştırmak için post-it kullanabilirsiniz. Böylece önemli kısımları unutmayarak istediğiniz zaman göz gezdirme imkânınız olur.

Önemli Notlarınızı Yazabileceğiniz Ofis Kırtasiye Ürünleri

Önemli bulduğunuz yerleri işaretlemek yerine başka bir yere not almayı tercih edenler arasında olabilirsiniz. Bu durumlarda size yardımcı olabilecek çok fazla kırtasiye ürünü vardır. Bunlardan birisi tükenmez kalemdir. Tükenmez kalem kullanarak silik görünmeyecek ve kolay kolay silinmeyecek şekilde önemli notlarınızı tutabilirsiniz. Hata yapmaktan çekiniyorsanız kurşun kalem kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bir yere dilekçe ya da dilekçeye benzer ciddi bir yazı gönderecekseniz pilot kalem kullanabilirsiniz. İmza atarken kullanmanız gereken bir kalem arıyorsanız özel imza kalemleri de mevcuttur. İşinize hangileri yarıyorsa onlardan alabilirsiniz. Hatta her türlü duruma hazırlıklı olmak amacıyla hepsinden ofisinize alabilirsiniz. Böylece ihtiyacınız olduğunda kolay bir şekilde kalem bulabilirsiniz.

Şart Olmasa Bile Gerekli Olabilecek Ofis Kırtasiye Ürünleri

Bazı kırtasiye ürünleri vardır ki her zaman ihtiyaç duymasanız da istisnai durumlarda elinizin altında bulundurmanız gerekir. Örneğin önceki başlıkta hata yapmamak için kurşun kalemle not alabileceğinizi söyledik. Bu durumda kurşun kalem kullanırsanız kalemtıraşa ihtiyaç duyarsınız, kullanmazsanız da kalemtıraşa gerek kalmaz.

Aynı şekilde kurşun kalem kullandığınız zaman hata yapsanız bile silgiyle düzeltebilirsiniz. Böylece ofisinizde silgi de kullanmanız gerekir. Kurşun kalem yerine tükenmez kalem kullandığınız zaman yanlış yazdığınız bir yeri düzeltmek için daksil kullanmanız işinize yarayabilir. Fakat her zaman şart değildir. Bu sebeple ne olur ne olmaz derseniz bu ürünlerden de ofisinizde bulundurabilirsiniz.

Kâğıtları Bir Arada Tutmak İçin Kullanabileceğiniz Ofis Kırtasiye Ürünleri

Ofisteki önemli kâğıtları, dosyaları ve evrakları kaybetmek istemiyorsanız bunun bir çözümü vardır. Zımba sayesinde dosyalarınızı birbirine zımbalayarak bir arada durmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda bir arada duran dosyalar gözünüze düzenli görünecektir. Bu da çalışma motivasyonunuzu olumlu yönde etkiler.

Zımba ve zımba telleri aldıktan sonra belirli metotlarla önemli notlarınızı, dosyalarınızı ve evraklarınızı bir arada toplayabilirsiniz. Böylece bulmak istediğiniz şeyleri vakit kaybetmeden bulmuş olursunuz. Her ofis için gerekli olan kırtasiye ürünlerinden biridir diyebiliriz. Zımba yerine daha büyük bir şeye ihtiyacınız varsa tel dosya da işinizi görecektir. Çok yer kaplamayan bir ürün arıyorsanız ataş aradığınız kriterde bir ürün olabilir.

Önemli Dosyaları Asmak İçin Kullanabileceğiniz Ofis Kırtasiye Ürünleri

Bazı önemli işlerinizde notlarınız gözünüzün önünde bulunsun diye onları asma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu durumlarda notlarınızı asmanız için pano kullanmanız işinizi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda notlarınızı panoya sabitlemek için harita çivisi de kullanabilirsiniz. Böylece gözünüzün önünde bulunması gereken önemli detaylar çok çabuk kaybolmaz.

Notlarınızı çivilemek istemezseniz yapışkan not kâğıtları da bir miktar işinize yarar. Fakat not kâğıtlarının yapışkan özelliğini kaybetmesi de sizin için risk oluşturabilir. Projeleriniz için önemli olan ayrıntıları düşmeyecek ve kaybolmayacak şekilde sabitlemeniz işinizin geleceği açısından oldukça büyük önem taşır. 

Kesmenize Yardımcı Olabilecek Ofis Kırtasiye Ürünleri

Çok basit gibi görünse de ofiste mutlaka bir şeyleri kesmek için kırtasiye ürünleri bulundurmalısınız. Kesici kırtasiye ürünleri denilince akla ilk önce makas gelir. Makas haricinde kullanabileceğiniz çeşitli kırtasiye ürünleri olduğunu da unutmamalısınız. Bazen makas kullanmak zorlayıcı olabiliyor. Özellikle sürekli bir şeyleri kesmeniz gerekiyorsa parmaklarınız makas kullanırken yorulabilir.

Makas kullanmak istemeyenler için alternatif ürünlerden birisi maket bıçağıdır. Bu sayede makastan elde ettiğiniz sonucu maket bıçağından da edinebilirsiniz. Ayrıca daha az uğraştırıcı olduğu için işinizi epey kolaylaştırır. Ofisinizde çalışırken aniden kesmeniz gereken bir yer olduğunda ve elinizde işinize yarayan bir ürün olmadığı zaman işleriniz aksayabilir.

Toplantı Esnasında Kullanabileceğiniz Ofis Kırtasiye Ürünleri

Toplantı sırasında aniden not almanız gereken kısımlar olabilir. Aynı şey gittiğiniz seminerlerde de geçerlidir. Böyle durumlarda yanınızda bloknot gibi her an not tutabileceğiniz defterler bulundurmalısınız. Yanınızda bloknot bulundurduğunuz zaman istediğiniz her zaman not tutma imkânına sahip olacaksınız. Bloknot yerine kâğıt kullanmayı tercih ediyorsanız bu durumda da yanınızda dosya bulundurmayı unutmayın.

Dosya denildiğinde genellikle büyük, karton ya da zor taşınabilir dosyalar akla gelir. Fakat şeffaf dosyalar da toplantı ve seminerlerde çok işinize yarar. Böylece tuttuğunuz notları kırıştırmadan koyabilirsiniz. Ayrıca not defteri, kalem kutusu, not kâğıtları gibi birden çok eşya taşıyorsanız çanta yerine şeffaf dosya sayesinde çok yer kaplamadan eşyalarınızı yanınızda taşıyabilirsiniz.

Ofis Masanızı Düzenli Tutmanın Yolları

Kimi insanlar elinde olmadan dağınık çalışır. Eğer ofis masanızın üzerinde kırtasiye ürünlerinizi düzenli bir şekilde koyabileceğiniz bir ürün yoksa ondan dolayı düzenli çalışmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Örneğin işinize yaramayan ufak tefek şeyler için küçük bir çöp kutusu koyarak kalabalık bir çöp yığınından kurtulmuş olursunuz.

Sürekli elinizin altında olmasını istediğiniz dosyalarınızı koymak için magazin dosya kullanabilirsiniz. Böylece her seferinde dosyanızı aramazsınız, kullanacağınız zaman elinizin altında bulunur. Kalemlerinizi koymak için kalemlik kullanmak masanızın düzenli durması için güzel bir yöntemdir. Bu şekilde ufak tefek kırtasiye ürünleri kullanarak ofis masanızın öncekinden daha düzenli durmasını sağlayabilirsiniz.

Ofis Kırtasiye Ürünlerinde Kalite

Ofisinizde kullandığınız kırtasiye ürünlerinin kaliteli olması gerekir. Günlük yaşantınızda kullandığınız kalemle ofisinizde kullandığınız kalemin arasında fark vardır. Ofiste kullandığınız kalemle önemli notlar alır ve iş ortaklarınıza gönderirsiniz, günlük yaşantınızda kullandığınız kalem ofise göre ciddi sonuçlar doğurmaz. Bu sebeple ofis kırtasiye ürünlerinizde her zaman kaliteyi ön planda tutmanız şarttır.

Ayrıca ofis kırtasiye ürünlerinizin kalitesi motivasyonunuzu da etkileyebilir. Örneğin motivasyonunuzu yükseltmek için notlarınızda fosforlu kalem kullanmak istiyorsunuz. Aldığınız fosforlu kalem silik yazarsa ya da sizi zorlarsa o sırada işinize tam anlamıyla konsantre olamazsınız. Bu tarz durumları düşünerek kırtasiye ürünü almanız gerekir. Böylece ofisinizde işiniz haricinde hiçbir konu sizi meşgul etmez.

Ofis Kırtasiye Ürünlerinde Fiyatlandırma

Yeni bir iş kuracaksanız kırtasiye ürünlerine çok fazla ücret ödemek istemiyor olabilirsiniz. Fakat işinizde geliştikçe asıl önemli olan şeyin kalite olduğunu anlayacaksınız. Sadece bütçenizi düşünerek alışveriş yaparsanız performans yönünden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bu da sizi motivasyon yönünden olumsuz etkileyecektir. Bu sebeple sadece fiyatlandırmaya bakmamanız daha uygundur.

Sadece kaliteye odaklanmak da doğru olmaz. Performans bakımından iyi bir ürüne olması gerekenden fazla ücret ödemek sizi maddi açıdan zorlar. Bu sebeple ürünü araştırarak karar vermelisiniz. Böylece güvenilir ve emin bir şekilde kırtasiye ürünleri almış olursunuz. Ofisiniz için gerekli kırtasiye ürünlerini almadan önce detaylı araştırma yapmayı unutmayın. Çoğunlukla ihtiyacınız olan ürünleri tercih etmelisiniz.