Bize Ulaşın

Günümüzde ambalajlı ürün kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Kullanımının rahat ve raf ömrünün uzun olması insanları ambalajlı ürünlere yönlendirmiştir. Alım fazlasıyla çoğalmış ve haliyle paketli ürünler raflarda yerini almışlardır. Bu ambalaj ürünleri değerine göre fiyatlarda farklılık gösterir. İçindeki ürünleri koruyan şey, dış etkenlerden koruyan ambalajlardır.

Ambalajlar sayesinde ürünler bozulmalara, kırılmalara ve dışarıdan gelecek mikroplara karşı korunabilmektedir. Ambalaj malzemeleri gıda ürünleri, hediyelik eşyalar, elektronik eşyalar gibi aklınıza gelebilecek her ürün olabilir.

Ambalaj Nedir?

Ambalaj içindeki ürünü koruyan temiz kalmasını sağlayan ve en güvenilir şekilde müşteriye ulaşmasını sağlayan ve taşınma da ve kolaylık sağlayarak çoklu ürünlerin depolanmasın da ambalaj malzemeleri oldukça önemlidir. Ambalajların arkasında bulunan yazılar da bilgi vermek amaçlı yazılan kullanım kılavuzu nasıl olur nasıl yapılır gibi şeyler bulunarak satın alan kişiler buradan gerekli olan her şeye ulaşabilirler. Bunun yanında koruyup muhafaza etmek ile taşımak için de oldukça önemlidir.

Ambalajların da her ürün gibi farklı farklı çeşitleri ve kullanım alanları bulunmaktadır. Bu ambalajlardan ilk olanı satış ambalajı ya da birincil ambalaj diye geçmektedir. Tüketiciye satılırken ürünü sarmalayan ve dokunulan ambalaj birinci ambalajdır. Bu satış ambalajı ürünle doğrudan etkisi olan ve üzerinde yazılar yazan kapak ve buna benzer ürünleri üzerinde bulunduran ambalajdır. İkinci ambalaj ise satış ambalajı olup grup ambalajı da olarak adlandırılır. Bu ambalaj taşıma ve nakliye alanında kolay taşınmasını sağlar. Tüketiciye satılacak olan ürünleri gruplandırmaktır. Üçüncü ambalaj da direk nakliye işlerini kolaylaştırmak amacıyla yapılan fiziksel ve bu türden hasarları engellemek için kullanılan ambalajlardır.

Ambalaj Niçin Önemlidir?

Günlük hayatımızda kullandığımız her ürünün bir ambalajı vardır. Sıvı ürünler hariç katı ürünlerinde ambalajları kesinlikle olmak zorundadır. Ambalaj içindeki ürünün koruması olup içindeki ürünü korumayla görevlidir. Ürünlerin çarpma kırılma dökülme çatlama gibi fiziksek olabilecek etkilerden ambalaj sayesinde korunurlar. Üründe depolama ve yer özelliği sağlayan ambalaj tüketicilerin eline en maliyetli şekilde ulaştırılmaya çalışılır. Diğer bir önemli noktası da ambalaj üzerinde yazan kullanma talimatları son ve yapım tarihler içindekiler kısmı ile müşteriye istediği bilgiyi ambalaj üzerinde verebilirler. Tüketiciye seçim ve tercih etme kolaylığı sağlayan ambalaj üzerinde üretildiği yerden kullanım açıklamalarına kadar tüm bilgileri kolaylıkla sağlar. 

Kısacası ambalaj bir nevi ürünün dili olup onun hakkında her şeyi siz müşterilere bildirmekle sorumludur. Zamanın gelişmesi ve değişmesi ile kalabalık aileler azalmış ve çok sebeplerden dolayı yalnız başına yaşama olayları artmıştır. Bunun içinde porsiyon olayları artmıştır. Bunun yanın da insanların çok yoğun bir hayatlarının olması ve alışverişe ayrıldıkları sürenin kısıtlı olması dolayısıyla ambalajlı ürünleri genel de daha çok tercih ederler. 

Hem taşıma kolaylığı hem de hazır ürün oldukları için tercihlerinde yoğunluk vardır. Buradan anlayabiliriz ki gelişmiş ülkeler de ambalaj kullanımı fazla iken gelişmemiş ülkelerde de ambalaj kullanımı fazla değildir. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki ambalaj başta ürünü korur. Bunun yanın da ürün hakkında bizlere bilgi verir taşıma işlemini kolaylaştırıp bozulmasını engeller. Gereksiz masraflardan korur ve daha birçok yarar sağlar. Kısacası ambalajlar hayatımızda oldukça yer kaplamış ürünler olup yaşamımızın vazgeçilmezleri arasında yer alır.

Ambalaj Malzemeleri Nelerdir?

Günümüzde birbirinden farklı çok çeşitte ambalaj çeşidi bulunmaktadır. Alacağınız ürünü belirlerken ambalaja da oldukça önem vermelisiniz. Ambalaj malzemeleri kullandıkları alana göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden söylüyoruz ki alınan ürün baza alınarak ambalaj belirlenmelidir. Ambalaj malzemeleri her çeşide uygun olarak plastikten üretilmektedir. Gıda ambalajları temizlik ambalajları tekstil ambalajları mağaza çantaları torbalar rulolar olarak bunları kapsayan ve içinde daha birçok ambalaj malzemesi yer alan ürünler vardır. 

Bunların her biri birbirinden farklı özellikte olup firmamız tarafından bu özelliklere kolay bir şekilde nedir ne işe yarar hangi üründe kullanılır gibi bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz. Oldukça kaliteli olan bu ambalajlar sağlam ve dayanıklılığı ile de ön plana çıkmaktadırlar. Ambalaj malzemeleri teneke cam naylon plastik kumaş ve daha ne tür çeşit istenirse ona göre hazırlanıp satışa sunulmaktadır. 

Ambalaj Malzemeleri Fiyatları

Ambalaj malzemeleri kullandıkları alan da farklılık gösterirler. Her kullanım alanı ayrı olan bu ambalajların fiyatları da buna bağlı olarak farklılık gösterir. Kullanım alanı oldukça geniş olan ve kullanım alanına göre oldukça ilgi çeken ambalaj ürünleri kullanım fazla olduğu için maliyet bakımından da diğerlerine göre biraz fazladır. Bunun nedeni fazla tercih edildiği için fazla üretilmesinden kaynaklanır. Her alan da farklı olan ambalaj kutuları renklere üzerindeki baskılara büyüklüklere küçüklüklere göre ene boya göre fiyatlar da değişiklik gösterir. 

Küçük olan ambalaj kutuları fiyatları bakımından daha uygun olup bunlara nazaran büyük olan ambalaj kutuları ve malzemeleri fiyat bakımından daha farklı olur. Bunların yanı sıra renk ve baskı da fiyat konusunda oynamalara neden olmaktadır. Bunlardan hariç cam ve metal olan ambalaj malzemeleri plastik olan ambalaj malzemelerine göre daha pahalı olup sağlık açısından da tercih edilen ürünlerdir. Plastik hayatımızın her alanında da olsa cam hayatımızda sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden ambalaj olarak cam seçme olasılığı dünya da ve ülkemiz de daha fazladır. Tercih fazla olduğu için de ve cam da kullanılan malzemeler farklı olduğu için cam fiyat bakımından daha yüksektir. 

Metal kaplar da ise daha çok ambalaj için konserve tarzı ürünler mevcut bulunur ve bu ambalaj ürünü de plastiğe göre daha pahalı olup tercih edilen ambalajlar arasında yer alır. Plastik de hayatımızda oldukça önemli olup yer almaktadır. Naylon tarzı ambalaj ürünleri de bu ürünler grubuna girmektedir. Ambalaj ürünleri ne kadar farklı malzeme ve türlerden yapılmış olsa da hepsi de oldukça kaliteli ürünler olup sağlam ve dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadırlar. Müşteri memnuniyeti oldukça önemli olan firmamızda ambalaj ürünleri isteğe göre de hazırlanabilir ve müşterilere sunulabilir. 

Ambalajlar En Fazla Nerede Olur?

Ambalaj ürünleri kullanımı fazla olduğu için hayatımızın her alanında görmemiz mümkün olmakla beraber en ufak eşyalar da bile karşımıza çıkar. Marketler de bulunan eşyaların tümünde ambalaj vardır. Ambalaj olmasının faydalarını ve gereklerini hepimiz biliyorken ambalajsız ürün neredeyse yoktur. Marketler de her üründe ayrı ayrı şekilde baz alınarak hazırlanan ambalaj kutuları teneke cam plastik ve naylon olarak karşımıza çıkar. Her alan da rastladığımız ambalaj malzemelerini daha sonra da bazılarını değerlendirebiliriz. 

Ambalaj ürünleri oldukça kaliteli sağlam ve dayanıklı bir şekilde karşımıza çıkarken maliyet olarak da oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkar. Taşıma ve hijyen açısından önemli olan ambalaj malzemelerinin tümü geri dönüşüm yapılarak tekrar hayata kazandırılır ve daha uygun maliyetlerle karşımıza çıkar. Geri dönüş yapılabilme özelliği ile çevreye zararı olmayan ambalaj ürünleri evinizde de farklı şekillerde kullanabilirsiniz. 

Dayanıklılığı ile size oldukça fazla şekilde kullanma imkânı veren ambalaj malzemelerinin hepsi kullanılmasa da bazıları daha sonra kullanıma uygun olup rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hijyen alanlarında satılan temizlik malzemelerinin ambalajları ürün bittikten sonra başka bir temizlik malzemesi için kullanılabilir ve sıvı olan hijyen ve temizlik malzemeleri plastik kapalı kaplarda bulunarak güvenliği sağlar ve size en uygun maliyetlerle ambalaj malzemeleri her alan da karşımıza çıkar.