Bize Ulaşın

Ev, ofis ve iş yerleri başta olmak üzere yaşam alanlarımızın temizliği hijyen açısından büyük önem taşımaktadır. Temizliğin düzenli olarak yapılması çalışma alanlarında iş verimliliğini arttırırken çok daha dinç ve enerjik olmayı sağlamaktadır. Günlük olarak kullanmakta olduğumuz temizlik ürünleri farklı özellikleri ile tüm yüzeyler için ayrı üretilmektedir.

Temizlik ürünleri arasında yer almakta olan ve temizliği büyük oranda kolaylaştıran mop en sık kullanılan temizlik ürünleri arasında yer almaktadır.  Mop, bir sopanın ucunda yer almakta olan bezden oluşmaktadır. Mop adı verilmekte olan bezi su dolu bir kovaya batırarak bezin suyu emmesini sağlayabilirsiniz. Kovada yer almakta olan aparatı kullanarak ise bezi sıkabilir ve fazla olan su miktarını azaltarak bezde meydana gelen ıslaklığı ve köpürmeleri engellemiş olursunuz. Mop kullanım alanına göre farklı modellerde tasarlanarak üretilmektedir.

Islak Mop

Pratik kullanımı ve sağlamış olduğu kolaylık ile temizlik ürünleri arasında en çok tercih edilen mop ıslak mop olarak bilinmektedir. Suya dayanıklı olan zeminlerin kullanımına uygun olan ıslak moplar, %70 pamuk ve %30 polyesterden üretilmektedir. 

Orlon Mop

Toz alma konusunda büyük bir başarı sağlamakta olan orlon mop akrilik yapısı sayesinde elektrostatik özelliğe sahip bir malzemeden üretilmektedir. Toz alma işlemlerinde büyük kolaylık sağlayan orlon mop açık saçaklı uçlardan oluşmaktadır. Farklı boyutlarda tasarlanmakta olan moplar silkeleme ve vakumlama özelliği sayesinde temizlik işlerini büyük oranda kolaylaştırmaktadır. Orlon mop modelleri arasında yer almakta ola zincir dikişli orlon mop ise diğer modellere oranla daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Nemli ve Ekstra Nemli Mop

Tüm alanların temizliğinde kullanılabilir özelliğe sahip olan nemli mop pamuklu saçaklardan üretilmektedir. Nemli moplar kirli yüzeylerin temizliğinde çok fazla uğraş gerektirmeden hafif bir uygulama ile kiri içerisine hapsederek kolay bir temizlik sağlar.  Ekstra nemli mop, %90 pamuk ve %10 polyester iplikten üretilmektedir ve ekstra nemli moplar 60 derecelik bir sıcaklıkta pek çok kez yıkanarak uzun ömürlü kullanılabilir ve daha kalıcı, daha hijyenik temizlik olanağı sunar.

Makarna Mop

Hem kuru hem de nemli olarak kullanılabilme özelliğine sahip olan makarna mop, genel olarak parke, ahşap, laminant gibi tüm düz ve sert yüzeylerin temizliğinde kullanılabilmektedir. Kuru ve nemli kullanılabilme özelliğine sahip olan makarna mop lekeli yüzeylerde nemli olarak kullanım önerisinin ideal olduğunu göstermektedir.

Mikrofiber Mop

Mikrofiber mop tozu sağa sola dağıtmadan kolay bir şekilde toparlayabilme özelliğine sahiptir. Anti bakteriyel özellik göstermekte olan mikrofiber mop hem deterjanlı hem de deterjansız olarak kullanım şekline uyum sağlayabilmektedir. Mikrofiber moplar çamaşır suyuna da %100 dayanıklıdır. Microfiber, insan saçından bile çok daha ince bir malzemedir ve bu nedenle de en ince ayrıntısına kadar mülemmel bir şekilde toz alma özelliğine sahiptir.

Temizlemek istediğiniz zemin üzerinde bulunmakta olan en ufak kir ve kırıntıları bile kolay bir şekilde toparlayabilme özelliğine sahip olan Mikrofiber mopların temizliği de oldukça pratiktir. Mikrofiber moplar sadece su ve sabun ile yıkanarak kolay ve pratik bir şekilde temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Döner Başlıklı Mop

Ergonomik yapısı sayesinde büyük bir kullanım kolaylığı sağlamakta olan döner başlıklı mop, köşelerde kalan kir ve tozların kolay, pratik ve hijyenik bir şekilde temizlenmesini sağlamaktadır. Döner başlığı sayesinde köşelerde biriken tozların kolay bir şekilde temizlenmesine yardımcı olur.

Mop Nasıl Temizlenir?

Ev ve ofis temizliklerinde sıklıkla tercih edilmekte olan moplar kullanıldıktan sonra kolay ve pratik bir şekilde temizlenebilme özelliğine sahiptir. Moplardan verimli bir performans alabilmek için kullandıktan sonra yıkayarak temizlemeyi ve açık havada kurutmayı ihmal etmemek gerekir. Mopların düzenli olarak yıkanarak temizlenmesi kullanım ömrünü uzatarak çok daha hijyenik bir temizlik sağlar.

Peki, mop nasıl temizlenir? Çıkardığınız mop ucunda yüzeyden bulaşan saç ve benzeri atıkları elinizle alabileceğiniz durumda ise temizleyerek çöpe atın. Sonrasında ise mop ucunu deterjan ve çamaşır suyu eklediğiniz sıcak su dolu bir kova içerisinde yaklaşık olarak 15 dakika kadar bir süre bekletin ve sonrasında mop ucunu sıkarak kurutun. Evinizde hijyen sağlayan mopların temizliği işte bu kadar kolay ve pratik.