Bize Ulaşın

Alüminyum folyo ürünü mutfak dahil olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca yanmama özelliğinden dolayı birçok alanda tercih edilmektedir. Metal ürün olan alüminyum çeşitli işlemlerden geçirerek kullanıma hazır hale gelmektedir. 

İşlem görmüş olan alüminyum folyo evlerinizde ve iş yerlerinizde kullanabileceğiniz ürünler için hazır hale getirilmektedir. Üretimi bir hayli zor olsa da kullanımı oldukça basittir. Gündelik hayatımızda birçok ürün arasında alüminyum folyo yer almaktadır. 

Alüminyum Folyo Ürünü Kullanım Alanları Nelerdir? 

Alüminyum folyo ürünleri çeşitlilik göstermektedir. Kullanım alanı bakımından oldukça zengin bir skalaya sahiptir. Ulaşım endüstrisi, savunma ve havacılık sanayisi, ambalaj endüstrisi, beyaz eşya ve mutfak alanlarında çok fazla yer almaktadır. Özellikle mutfak alanlarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Alüminyum folyo kuaför alanında da çok fazla kullanılmaktadır. Isı yalıtkanlığı kuvvetli olduğundan dolayı özellikle kuaför alanında saçları zarar vermeden işlemler yapılmaktadır. Mutfak alanında da tepsi, kase gibi birçok üründe bulunmaktadır. Ayrıca rulo halinde satılan alüminyum folyolar da yemek pişirme aşamasında kullanılarak lezzetli yemekler sunmaktadır. 

Alüminyum folyo ürünleri arasında aksesuar ürünleri de çok fazla tercih edilmektedir. Tablolarda, çeşitli aksesuarlar da dayanıklı olmasından dolayı alüminyum folyo maddesi kullanılmaktadır. Kaplama olarak da en çok tercih edilen ürün arasında ilk sırada yerini almaktadır. Parlaklığı ve dayanıklılığı ile kaplama türlerinde çok fazla kullanılmaktadır. 

Alüminyum Folyo Ürünü Özellikleri Nelerdir?

Hayatımızın her alanında kullanılan ve kolaylık sağlayan alüminyum folyonun bilmediğimiz birçok özelliği bulunmaktadır. Özellikleri arasında en çok göze çarpan dayanıklı olması ve sıcağı geçirmesidir. Dayanıklı olmasından dolayı yüksek derecede fırınlarda bile kullanılmaktadır. Özellikle kuaförlerde saç boyası beyaz saç işlemleri sırasında alüminyum folyo ürünü çok fazla tercih edilmektedir. Çünkü içerisinde yer alan ürünü etkili bir şekilde muhafaza ederek korumaktadır. 

Oldukça hafif ve ince bir yapıya sahip olmasına rağmen güçlü bir özelliğe sahiptir. Çünkü alüminyum folyo kaplandığı bölgenin şeklini kolaylıkla almaktadır. Ayrıca alüminyum parlaklığı yüksek olduğundan Dolayı tüm baskı teknikleri de kolaylıkla kullanılmaktadır. Alüminyum folyo grubu ürünleri arasında genellikle mutfak ürünleri yer almaktadır. Büzüşme özelliği ile tüm alanların şeklini alan alüminyum folyo ürünü çok fazla yer kaplamaktadır. Bundan dolayı da bayanlar tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. 

Alüminyum Folyo Ürünü Yararları

Alüminyum folyo grup ürünleri aslında arasında akıllara en çok mutfak aletleri gelmektedir. Tencere, , gibi birçok ürün alüminyumdan üretilmektedir. En çok bilinen özelliği yemek pişirme konusunda kolaylık sağlamasıdır. Böylelikle alüminyum folyo evlerimizde adeta bir kurtarıcı haline gelmektedir. Ayrıca hava geçirmeyerek yiyeceklerin uzun süre taze ve lezzetli kalmasını da sağlamaktadır. Alüminyum folyo ile buzdolabında muhafaza edeceğiniz ürünlerin üstünü kapatarak koku olmasını ve bozulmasını önleyebilirsiniz.

 Alüminyum folyo ürünleri aşırı sıcak ortamda daha dahi kendisini muhafaza de bildiğinden dolayı güveç ve borcamlar üzerinde kullanarak fırınlarda lezzetli yemekler yapabilirsiniz.  Böylelikle Kendi öz suyunda ve buharında pişmesini sağlayarak yemeklerinizin lezzetine lezzet katmaktadır. Isıyı uzun süre içerisinde muhafaza etme özelliğinden dolayı sıcak tüketilen yiyecekleri yanınıza olarak uzun süre sıcaklığını muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca alüminyum folyonun sağlık açısından da çeşitli faydaları bulunmaktadır. 

Alüminyum Folyo Ürünleri Nelerdir? 

Alüminyum folyo ürün çeşitleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Günlük hayatımızın her noktasında yer alan alüminyum folyo birçok alanda çeşitli ürün ile karşımıza çıkmaktadır. Gerek saf haliyle gerekse işlenmiş haliyle endüstri ve gündelik kullanımda çok fazla kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe genellikle kapı, merdiven ve çatı kaplamalarında tercih edilmektedir. Ulaşım araçları da alüminyum folyo ürünlerin kullanıldığı ürünler arasında bulunmaktadır. Genellikle gri renk olarak bilinse de kuaför ve aksesuar alanlarında rengarenk alüminyum folyo çeşitleri de bulunmaktadır.

Genellikle kuaför alanlarında normal alüminyum folyo kullanılmaktadır. Mutfak alanında ise tepsi, kase, tencere gibi çeşitli mutfak araç gereçlerin de tercih edilmektedir. Ayrıca yapışkanlı çeşitleri de bulunmaktadır. Yapışkan çeşitleri ise daha çok tezgah üstü olarak tercih edilmektedir. Sitemiz üzerinden ihtiyacınız olan tüm alüminyum folyo ürünlerine sahip olabilirsiniz. Çeşit ve uzunluğuna göre alüminyum folyo fiyatları değişmektedir. Bütçenize en uygun tarzınıza en yatkın alüminyum folyo ürünlerini sitemiz üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.