Bize Ulaşın

Bone, maske, kolluk ve önlük gibi ürünler özellikle pandemi sürecinden sonra daha yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bu ürünlerin birçok farklı alanda kullanımı görülmektedir. 

Bone ve Maske Kullanımı

Bone ve hastane gibi sağlık alanlarında hijyen ortamını oluşturmak ve dış etkenlere karşı koruma sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Koruyucu bariyerli malzemeler girmektedir. Bu malzemelerin başında saç boneleri ve yüz maskeleri gibi materyaller gelmektedir. Bunun dışında hijyen alanlarında kişilerin saçlarının dökülmemesi için bone kullanımı tercih edilmektedir. Yüz maskeleri ise konuşma sırasında etrafa tükürük saçmamak, öksürme ve hapşırma gibi durumlara karşı mutlaka kullanılmalıdır. Medikal tekstil ürünlerinden üretilmiş olmaları zorunludur.

Tek Kullanımlık Saç Bonesi

Tek kullanım saç bonesi ürünü doğum ameliyat cerrahi müdahale gibi durumlarda saçların dökülmesini web hastalık korunmasını sağlamak amacıyla tercih edilmektedir lastikli kısmından tutarak lastikli kısım alın kısmını gelecek şekilde saçlar tamamen kapatılır.

Yüz Maskesi

Yüz maskesi kullanmak solunum yoluyla bulaşan hastalıklara karşı hem kullananları hem hastaları koruması amacıyla kullanılmaktadır. Cerrahi müdahaleler yapılırken maske kullanılması zorunludur. Tek kullanımlık maskeler medikal kumaş, bez, köpük, kağıt ya da sentetik gibi materyallerden yapılabilir. 

Maske Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Cerrahi alanlar hassas bölgeler olduğu için mutlaka maske kullanımı gerekmektedir. Bunun dışında ameliyat gibi durumlarda müdahaleye başlamadan önce maske kesinlikle kontrol edilmelidir. Gerekli durumlarda çift maske kullanılmalı ve işlem sonunda çöpe atılmalıdır. 

Önlük, Bone ve Kolluk Kullanımı 

Mutfak gibi hijyen seviyesinin en yukarıda olması gereken ortamlarda saç kılı gibi hijyeni bozma riski olan durumlara karşı bone kullanımı yaygın bir biçimde görülmektedir. Mutfak gibi oldukça titiz olan ortamlarda bone ile birlikte önlük ve kolluk kullanımında da büyük özen gösterilmelidir. Aksi takdirde bu ortamlarda pek çok sağlık probleminin ortaya çıkması yüksek oranda görülmektedir. İşyerlerinde hijyen kurallarına tam olarak uyulması için sitemizden bone, önlük, kolluk ve maske satın alım işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı kargo imkânlarından bir an önce faydalanmak için sayfamızı inceleyebilirsiniz.