Bize Ulaşın

Yaşam alanlarının daha keyifli bir hale gelmesi ve yeşil alanlara sahip olması için, insanların yaşadığı bu alanların ağaçlandırma hizmetleri yapılarak yeşil ortamlar arttırılır. Yaşanabilir alanların daha yeşil olabilmesi için firmamız tarafından birçok çalışma ve hizmet verilir. Ağaçlandırma hizmetlerimizde, ağaç dikimi ve fide dikimi yapılır. Bu ağaçların ilerleyen zamanda oksijen üretimi sayesinde yaşam alanlarının, daha yaşanabilir hale gelmesi amaçlanır.

Birçok oluşabilecek doğal afetlere karşı alınan önlemlerde oksijen üretimi sağlanarak, daha yeşil alanlarının arttırılmasını hedefliyoruz. Yeşil alanların artırılması için birçok proje ve çalışmalar yapıyoruz. Bu proje kapsamında insanların yaşanabilir alanlar da rahatça hareket edebilmesi ve çocukların rahat bir şekilde oynayabilmesi için birçok yeşil alan oluşturuyoruz.

ağaçlandırma hizmetleri

Kaliteli zaman geçirmek ve birçok aktivitelerin doğru bir şekilde yerine getirilmesi için yeşil alanlarının arttırılması projemizde güvenle hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu projeler kapsamında ve hizmetler doğrultusunda, sizlerden göreceğimiz destek ve memnuniyet son derece önemlidir.

Ağaçlandırma Çalışmalarının Faydaları

Birçok sivil toplum ve kuruluşlar ağaçlandırma çalışmalarında rol oynar. Ağaçlandırma hizmetleri verilirken toplum ve kuruluşların bir arada olması bu hizmetin daha sürdürülebilir hale gelmesi için önemlidir. Yeşil alanların daha fazla olması için ağaçlandırma çalışmaları firmamız tarafından yapılır.

Ağaçlandırma çalışmalarındaki hedef, yaşam alanlarını daha kaliteli hale gelmesi ve insan sağlığını tehdit edebilecek kötü hava gazlarının azaltılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden ağaçlandırma çalışmaları yapılır. Birçok doğal afete karşı dikilen ağaçlar ve fideler ilerleyen zamanlarda oluşabilecek doğal afetleri önler. Bizler de çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakabilmek için ağaçlandırma hizmetlerini profesyonel ekibimiz ile birlikte veriyoruz.

Ağaçlandırmanın Doğal Yaşama Katkıları

Sel, çığ, toprak kayması gibi doğal afetler engellenmiş olur. Böylelikle yaşam alanlarına ve insanlara hiçbir zarar gelmez. Bu yüzden her zaman ağaçlandırma çalışmaları yapılmalıdır ve dikilen ağaçlara hiçbir zarar verilmemelidir.  Biz de bu durumun bilincinde olarak istediğiniz her alana ağaçlandırma yapıyoruz.

Ağaçlandırma çalışmalarında dikilen ağaçların ve fidelerin yıllık bakım ve çalışmaları düzenli olarak yapıldığı sürece ağaçlandırma çalışmaları uzun ömürlü olur. Firmamızdan ağaçlandırma hizmetlerini en kapsamlı şekilde güvenle alabilirsiniz.

Dikilen ve büyüyen ağaçların yıllık bakımı düzenli olarak yapılmalı ve bu ağaçlara hiçbir zarar gelmemesi için koruma altına alınmalıdır. Bu ağaçlar koruma altına alındığı sürece, yaşam ömürleri daha uzun olarak yeşil alanların daha çok arttırılması ve temiz hava ortamının sağlanmasına imkân olur. Ağaç bakımı yapılacağı zaman bu hizmeti veren, alanında uzman firmamızdan faydalanabilirsiniz.   

Çimlendirme Hizmetleri

Yeşil alanların artırılması için yapılan çalışmalarda, çimlendirme ve ağaçlandırma hizmetleri de firmamız tarafından yapılır. Birçok park, bahçe ve oyun alanlarında firmamız tarafından yapılan çimlendirme hizmetleri, yeşil alanların artırılması için yapılan çalışmalardır. Verdiğimiz çimlendirme hizmetlerinde insanların daha yeşil alanlarda yaşamlarını sürdürmesi, çocukların park ve bahçelerde yeşillik ile iç içe olması, yeşil bir doğanın sürdürülebilmesi için yapılan çalışmalardır.

Ağaçlandırma Çalışmalarını Kim Yapar?

Tüm ağaçlandırma ve çimlendirme hizmetleri firmamız tarafından yapılmaktadır. Yaptığımız çimlendirme işlemlerinde yapay çim veyahut doğal çim alanlara serilir ve alanların çimlendirme işlemi gerçekleştirilir. Park, bahçe ve site bahçelerine yapılan çimlendirme işlemleri park alanları, oyun alanları ve yeşil hava sahası olarak kullanılır. Futbol sahalarında da yapılan çimlendirme işlemi de firmamızın yaptığı çalışmalar arasındadır. Futbol alanlarında belirli bir efor sarf edildiği için alanların yeşil alan olması, oyuncuların bütün stres ve etkenlerin doğaya bırakılması sağlanır.

Peyzaj Çalışmaları

Belirli alanların çiçeklendirilmesi hizmetinde ve yeşil alanların artırılması hizmeti ile uğraşan hizmetlere peyzaj çalışmaları denir. Yaptığımız bu peyzaj çalışmalarında sokakların yeşil alanların çiçeklendirme hizmeti ve güzelleştirme sağlanır. Estetik bakımdan güzelleştirilmesi, kırsal kesimlerin arttırılması ve kentleşmenin önüne bir nevi olsun geçmek için yapılan çalışmalarda;

  • İnsanların doğa ile iç içe olması,
  • Yolların ve parkların daha yaşanabilir hale getirilmesi,
  • Betonlaşmanın yerine çimlendirme,
  • Çiçeklendirme çalışmalarının yapılması,

Yararına hizmet veren firmamızda profesyonel çalışanlar bulunmaktadır. Alanların güzelleştirilmesi yapılacağı zaman, bahçelerin ve kırsal kesimlerin öncelikle krokisinin çizilmesi gerekir. Böylelikle kırsal kesimin ve yaşam alanlarının daha yeşil alanlar olması için fikir ve düşünceler elde edilmiş olur. Kroki üzerinde gölgelik ve güneşlik alanlar, tam anlamı ile belirlenip hangi alanlardan piknik yapılıp ya da rahatlıkla oturup yeşil alanlarda vakit geçirilebilir gibi planlar yapılmalıdır. Tüm bu işlemleri de firmamız gerçekleştirir.

Bu çalışmalarda bahçenin veya kentsel yapının hangi bitki örtüsüne sahip olduğunu ve hangi bitkilerin dikileceğini, önceden belirleyerek çalışmalar yapılmalıdır. Bahçenizde veya birçok alanda sebze, meyve yetiştirerek doğaya katkı sağlayabilirsiniz.  Sebze ve meyvelerin yetiştirildiği alanlar oluşturmak için geniş alanların belirlenmesi gerekir. Bu alanların önceden belirlenmesi, sebze ve meyvenin nasıl yetiştirileceği açısından önemlidir.

Peyzaj ve Ağaçlandırma Çalışmaları Neden Gereklidir?

Yeşil alanlarının düzenlenmesi ve güzelleştirilmesi için yapılan çalışmalarda, ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmaları yapılır. Kentleşmenin ve yapılaşmanın daha azaltılması için yapılan çalışmalarda sitelerin, parkların güzelleştirilmesi için bu çalışmalar yapılır.

Yapılan ağaçlandırma ve çiçeklendirmelerin herhangi bir zarar görmemesi için insanların bu konuda bilinçlendirilmesi gerekir. Firmamız tarafından yapılan çalışmalarda sonuç alınabilir. Böylelikle yeşil alanların korunması ve yeşil alanlara zarar verilmemesi sağlanır.

Peyzaj ve Ağaçlandırma Çalışma Çeşitleri

Yapılan bu çalışmaların birçok çeşidi bulunur. Bu çalışmalar kentsel peyzajı, endüstriyel peyzajı, turistik peyzajı, yol peyzajı, orman peyzaj olarak kendi içerisinde sınıflandırılır. Firmamız tarafından verilen hizmetlerin hepsinin amacı yaşam alanlarının daha kaliteli ve ferah olması için uğraşılır. Bahçe düzenlemesi ve çevre düzenlemesi için yapılan bu çalışmalarda kentsel dönüşümün azaltılması ve yeşil alanların artırılması için çalışmalar yapılır.

Bu hizmet verilirken, alanlarda yeşil ağaçların büyütülmesi ve böylelikle oksijen salınımının artırılması ile birlikte, birçok doğal afete karşı önlemler alınır. Sizler de firmamızdan gerekli peyzaj ve ağaçlandırma hizmetlerini alabilirsiniz. 

Bize Ulaşın