Bize Ulaşın
Tek Kullanımlık İş Tulumu
Marka: Şahin
Ürün Açıklaması Tek Kullanımlık İş Tulumu

İş hayatı çeşitli prosedürleri ve zorlukları olan bir alandır. Özellikle iş kazaları konusunda birçok önlem almak icap eder. Bunun yanında hijyen konusunda dikkat edilmesi gereken bir başka konudur. 

Gerek iş güvenliği gerek hijyenden ödün vermemek adına olsun tek kullanımlık tulumlar çoğu iş sahasında tercih edilir. Bu tulumlar adından da anlaşılacağı üzere kullan-at mantığı ile bilinir. 

Özellikleri itibariyle de kullanan kişilere asla zorluk yaşatmaz ve olası tehlikelerin önüne geçme konusunda da bir hayli başarılıdır. Firmamız bu ürünlerin üretimini itina ile gerçekleştirir ve sizlere ihtiyacınız olan tek kullanımlık tulumları temin eder. Peki tek kullanımlık tulumların sahip olduğu özellikler nelerdir?

Tek Kullanımlık Tulumların Sahip Olduğu Özellikler

Tek kullanımlık tulumlar polipropilen maddeden üretilen iş elbiseleridir. Bu tek giyimlik tulumların en önemli özellikleri zararlı bir madde içermemeleri, doğada çözünebilir ve çevre dostu olmalarıdır. 

Terletmeyen, nefes alan ve ince bir yapıya sahip olan tek kullanımlık tulumlar, kullanan kişilerin üzerinde ağırlık yapmaz. Tek kullanımlık tulum sıvıyı emmediği için, üzerinize sıvı teması olursa akıp gider ve vücudunuza nüfuz etmez. Alevi geciktirici bir özelliği de vardır. 

Tek giyimlik tulumlar ile cildiniz tahriş olmadan ve rahatsızlık duymadan işlerinize devam edersiniz. Ayrıca bu tulumların pek çok versiyonu vardır. İşin tehlike durumuna göre daha kalın üretilebilen tulumların kapüşonlu, kol ve ayak kısımlarının lastikli olduğu modeller de bulunabilir. 

İhtiyaca yönelik olarak tasarlanan tek giyimlik tulumlar içerisinden size uygun olanını seçmeniz mümkündür. Firmamız sizler için en kaliteli şekilde tek giyimlik tulum üretimi yapar ve kullanımınıza sunar.

Hijyen Gerektiren Alanlarda Tek Kullanımlık Tulum 

Tek kullanımlık tulum ürünü denilince akla ilk gelen şey elbette hijyen ve sağlık olacaktır. Bazı iş sahalarında hijyen konusu hat safhada olmalıdır. Bu durumda birtakım önlemler şart olur. Tek kullanımlık tulum da önlemler kapsamında gerekli bir detaydır. 

Örneğin; gıda üretimi yapılan bir tesisteki çalışanlar mutlaka tek giyimlik tulumlardan tercih etmelidir. Ayrıca dışarıdan misafir gelmesi durumunda da bu tulumlardan giyer ve ortama herhangi bir yabancı madde, toz bulaşmamış olur. 

İnsan sağlığının söz konusu olduğu bu tarz işyerlerinde kesinlikle tek kullanımlık tulum kullanılmalıdır.  Bu tulumlardan giydiğiniz zaman üzerinizden kıyafet tozları, ya da saç, kıl gibi şeyler ürünlerin içerisine veya makinelerin üzerine düşmez. İnsanların sofralarına gidecek olan gıdaların içerisinden yabancı maddelerin çıkması kesinlikle istenen bir durum değildir ve çok bu büyük bir ihmal sayılır. İşte bu ihmale dur demek adına da tek kullanımlık tulumların tercih edilmesi büyük önem taşır.

Tehlike Söz Konusu Olduğunda Tek Kullanımlık Tulum

Tek kullanımlık tulumlar hayati riskin ön planda olduğu iş ortamlarında da oldukça tercih edilen ürünlerdir. Ağır kimyasal maddeler ile çalışmak durumunda olan kişiler, ya da bulaşıcı hastalık riskinin olduğu yerlerde görev alanlar için tek kullanımlık tulum kullanımı olmazsa olmaz bir şeydir. Can güvenliğinin söz konusu olması durumundan dolayı bu tarz iş alanlarında mutlaka tek giyimlik tulumların tercih edilmesi gerekir. Böylece bulunduğunuz ortamdaki riskler her ne ise size nüfuz etmeyecek ve koruyacaktır. 

Örneğin; üzerinize laboratuvarda ağır bir kimyasal sıçradığında tek kullanımlık tulum sayesinde cildinize işlemeyecektir. Aksi halde ciddi yaralanmalar ya da tahrişler söz konusu olabilir. Bu tarz iş alanlarında iş güvenliği için zaten iş veren kişiler tek giyimlik tulumları çalışanlarına kullandırma zorunluluğunu şart koşar. Bu nedenle ayırt edilmeksizin herkes tehlikelerin oluşmasını önlemek ve en aza indirgemek için gereken sorumluluğu almalıdır.

Tek Kullanımlık Tulumların Tercih Edildiği Alanlar

Tek kullanımlık tulumların kullanıldığı alanlar saymakla bitmez. Firmamızın üretmiş olduğu tek giyimlik tulum ürünü müşterilerimizin işlerini kolaylaştırmak, hijyeni sağlamak ya da tehlikelerden korumak için önemlidir. 

Bu tulumlar laboratuvarlar, hastaneler, boya ve ilaç fabrikaları gibi yoğun kimyasalların bulunduğu ortamlarda tercih edilir. Bu tarz yerlerde çalışan kişiler sürekli olarak ağır maddeler ile temas içerisindedir. Bu duruma önlem olarak da tek kullanımlık tulum giymeleri gerekir. 

Bazı iş alanlarında ise hijyenin üst seviyede olması gerekir. Bunlar; kasaplar, et ve süt tesisleri, gıda üretim fabrikaları, lokantalar gibi yerlerdir. Böyle meslek grupları için ilk sırada gelen şey elbette hijyen ve temizliktir. Dışarıdan asla yabancı bir madde gelmemelidir. 

Boya ve inşaat işleriyle uğraşan bazı ustalar da tek kullanımlık tulumları tercih ederek kıyafetlerinin kirlenmesinin önüne geçebilir. Olay yeri inceleme ekibinde çalışanlar da tek kullanımlık tulumları tercih ederek inceleme sırasındaki hijyeni sağlamış olur. 

Tek Kullanımlık Tulum Kullanımının Getirmiş Olduğu Avantajlar

İş güvenliği denilince akla gelen ilk şey olan tek kullanımlık tulumları kullanmanın pek çok avantajı vardır. Öncelikle eğer riskli bir çalışma alanında bulunmak durumundaysanız sağlığınız tehdit altında olmaz ve siz de stressiz şekilde işinize devam edebilirsiniz. Tek kullanımlık tulumların ön plana çıkan bir başka özelliği de kullanım rahatlığıdır. 

Rahatlıkla giyilip çıkarılabilen tulumlar hafifliği ile sizleri asla rahatsız etmez. Adeta yokmuş gibi hissetmenizi sağlayan tulumlar terleme de yapmayacağı için cildiniz rahatsız olmayacaktır. Nefes alan yapısı sayesinde vücudunuz havasız kalmaz ve aynı zamanda da dış tehlikelere karşı zırh görevi görür. Örneğin; salgın hastalığın yoğun olduğu bir birimde görev alan sağlık çalışanı iseniz tek giyimlik tulumlar sayesinde virüs ve daha farklı bulaşıcı mikroplardan korunabilirsiniz. 

Üzerinizin kirlenmesinin mümkün olabileceği iş alanlarında da tertemiz şekilde çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Lokantalarda sürekli yemek yapmak durumunda olan kişiler de bu tulumlardan tercih ederek hem hijyeni sağlama hem de giysilerinin kirlenmemesi adına avantaj elde etmiş olabilir. Temizlik yapan kişilerin de sıklıkla tercih ettiği tek kullanımlık tulumlar dış etkenlere karşı koruyucu olma açısından vazgeçilmezdir.

Tek Kullanımlık Tulum Kullanılmazsa Ne Olur?

Eğer tek kullanımlık tulum kullanımı gerekiyor ama kullanmıyorsanız birçok tehlikeye de açık olduğunuzu söylemek gerekir. Zararlı maddelerin bulunduğu ortamlar, bulaşıcı virüs ve mikropların yoğun olduğu yerler ya da hijyen gerektiren alanlarda tek kullanımlık tulum kullanmak ilk sırada gelen kurallardan biri olmalıdır. Aksi halde birçok iş kazası, istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. 

Laboratuvarda yaptığınız bir deney sırasında ağır bir kimyasal devrilerek üzerinize dökülebilir ve eğer tulum yoksa ne yazık ki ciddi şekilde zarar görmeniz mümkündür. Veya tulum giymeden girmiş olduğunuz virüslü bir alan sizlerin sağlığını tehdit edebilecektir. Aynı şekilde hijyen konusunda da çok dikkatli olunması gereken bir iş sahası söz konusu ise durum yine aynıdır. 

Tek kullanımlık tulum olmadan ortamda bulunmak hijyen konusunda ciddi anlamda ödün vermek anlamına gelir. Sizlere kullanım rahatlığı sunan tulumları üreten firmamız her zaman menfaatinizi düşünerek yola çıkar.

Tek Kullanımlık Tulum Satışı Yapan Uzman Bir Firma

Firmamız aslında size tulum ürünü konusunda ciddi kolaylıklar sağlar. Toplu şekilde satın almak istediğiniz alımlarda daha az maliyetin söz konusu olacağını unutmamanız gerekir. Kalite standartlarına sahip, kullan-at mantığında olan ve çevre dostu tulumlarımız ile iş güvenliğiniz hat safhada olacak hijyenden de ödün vermeyeceksiniz. 

Her zaman müşteri memnuniyetini esas alan firmamız sayesinde beklenti ve taleplerinizi yerine getirmek adına daima hizmete hazır bulunuruz. Tek kullanımlık tulumları istediğiniz ebatlarda ve miktarda kaliteli dikişler ile üreterek özenle kolilere yerleştirir ve hijyenik şekilde sizlere teslim ederiz. 

Çoğu iş yeri sahibi bu tulumlardan toplu şekilde sipariş eder. Bu noktada sürekli çalıştığımız müşterilerimizden daima olumlu geri dönüşler alırız. Firmamız disiplinli, profesyonel bir ekip ile yıllardır bu alanda hizmet verir. Gerek iş güvenliği gerek hijyen amaçlı olarak tek kullanımlık tulumlara ihtiyacınız varsa firmamız ile iletişime geçerek 7/24 destek alabilir, sipariş verebilirsiniz.