Bize Ulaşın
Şeffaf Eldiven
Marka: Stone

Çoğu iş sektöründe hijyen nedeni ile bir takım önlemlerin gerekli olduğu bilinir. Buna bağlı olacak şekilde de birçok tedbir almak şart olur. Eldiven kullanımı da temizlik için ya da tehlikelerden cildimizi korumak amaçlı tercih ettiğimiz malzemelerden biridir. 

Eldivenlerin birçok çeşidi vardır ve kullanım amaçlarına göre de değişiklik gösterebilir. Ancak hepsinin ortak noktası aslında tek kullanımlık olmaları yani kullan at mantığında olmalarıdır. 

Eldiven kullanmak çoğu iş sahasında olmazsa olmaz bir durumdur. Bu açıdan da asla ihmal edilmemeli ve gerek iş verenler, gerek çalışanların da bu konuda her zaman hassas ve dikkatli olmaları gereklidir. Pratik kullanımı ile de tek kullanımlık eldivenler size büyük rahatlık sunar. Peki günlük hayatımızda pek çok yerde görmeye alışkın olduğumuz eldivenlerin kullanımı neden bu kadar önemlidir?

Kullan-At Eldiven Neden Kullanılmalıdır?

Kullan at eldivenler birçok sektörde tercih edilir ve kullanım rahatlığı nedeni ile de kişileri rahatsız etmez. Eğer zararlı kimyasallar ile çalışılmak zorundaysa o zaman tek kullanımlık eldiven giyilerek bu maddenin cilde vereceği zararların önüne geçilir. Çünkü kimyasal maddeler ciddi derecede tahriş etme konusunda etkilidir ve eldivensiz şekilde bu maddelere el sürmeniz sizin için hiç de mantıklı olmaz. Hijyen konusunda da eldiven kullanımı ilk sıralarda gelen bir madde olmalıdır. 

Kullanım nedeni de ortamdaki temizliğin hat safhada olmasıdır. Elinizden ortama ya da yaptığınız işe bulaşabilecek herhangi bir yabancı madde ile hijyen konusunda sıkıntı yaşanabilir ve böylece istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Her bedene göre ebatta üretilen eldivenler rahatlıkla ellerinize uyum sağlar. Gerek duyulduğu takdirde mutlaka tercih edilmelidir. 

Firmamız müşterileri için kaliteli şekilde eldiven üretimi yapan ve bu alanda yılların tecrübesini konuşturan bir anlayışa sahiptir. Hem sağlam, hem hijyenik, suya ve kimyasallara dayanıklı bir yapıda olan eldivenlerimiz inceliği ile de her şeyi hissetmenizi sağlar.

Tek Kullanımlık Eldiven Hangi Alanlarda Tercih Edilir?

Tek kullanımlık eldivenler gerek kullanımının dayanıklı oluşu gerek maliyetinin düşük olması sebebi ile birçok alanda tercih edilir. En fazla hastanelerde görmeye alışkın olduğumuz tek kullanımlık eldivenler doktorların ellerinden çıkarmadıkları malzemelerdir. 

Bir tıp malzemesine ya da hastaya dokunacakları zaman bu eldivenlerden kullanarak hijyen sağlamış olurlar. Hastada virüs, enfeksiyon tarzı durumlar söz konusu olabilir. Tek kullanımlık eldivenler ile bulaş konusu ortadan kalkacaktır. 

Ameliyatlar sırasında, muayene sırasında ya da herhangi bir inceleme süresi boyunca sağlık çalışanları bu eldivenleri ellerinden çıkarmaz. Eczaneler, laboratuvarlar da kullan at eldiven kullanımı noktasında hassas olan yerlerdir. 

Sadece sağlık değil gıda üretimi, ilaç üretimi, boya fabrikaları, lokantalar, kuaförler, güzellik salonları ve daha birçok alanda da tek kullanımlık eldivenler tercih edilir. Kimyasallar ile üretim yapılan yerlerde ya da gıda sektörlerinde çok fazla kullanılan tek giyimlik eldivenler hem hijyen sağlar hem de tehlikeleri önler. 

Güzellik ve bakım sektöründe çalışanların da her zaman kullandıkları malzemeler arasında yer alır. Bu eldivenleri sadece dışarıda ya da farklı mekanlarda değil evinizde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Örneğin;  elinize çok fazla bulaşabilecek bir yemeği hazırlarken ya da temizlik işleri ile uğraşırken şeffaf kullan at eldivenleri tercih edebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Plastik Eldivenlerin Ne Tarz Özellikleri Bulunur?

Kullan at plastik eldivenler pek çok yerde tercih edilir. Lateks içermeyen yapısı nedeniyle, bu maddeye duyarlı olan bünyeler için tercih edilebilir özelliktedir. Kullan-at mantığı ile yola çıkılarak kullanılır. 

Elin şeklini kolaylıkla alması ve her iki ele de uyumlu olması hasebiyle de rahatlık sağlar. Terleme yapmayan ve tek kullanımlık olan plastik eldivenlerin iç yüzeyi kaygan olduğundan ve pudrasız olduğu için de kolay giyilir. Özel üretiminden dolayı kokusuzdur ve rahatsız edici hiçbir özelliği bulunmaz.

Değişik sahalarda kullanımına başvurulan kullan at eldivenler çok çeşide sahiptir ve satış yapan firmalarca sizlere sunulur. Sizin iş alanınıza hangi eldiven daha uygun olacak bunu daha önceden belirlemeniz ve ona göre de sipariş vermeniz gerekir. 

Kullanan kişinin sağlığı olsun, dokunulan eşyaların, yiyeceklerin hijyeni söz konusu olsun önem arz edici bir malzemedir. Zaten tek kullanımlık eldivenler birçok iş alanında kullanımı zorunlu olan malzemelerdir. Eldivenlerin çeşitleri, kullanılan alanlar ya da ayrıntıları değişiklik gösterir. 

Tek Kullanımlık Eldiven Çeşitleri

Tek kullanımlık olan eldivenler özellikleri açısından bir takım farklılıklar gösterebilir. Birçok çeşidi olan eldivenler; iş eldiveni, şeffaf , nitril , pudrasız muayene eldiveni, bulaşık eldiveni, mavi nitril eldiven gibi pek çok çeşide ayrılabilir. 

Kullanılacakları yerler bizlere hangi eldiveni seçmemiz gerektiği konusunda bilgi verecektir. Mesela plastik şeffaf eldivenler genelde kuaförlerde çok fazla görülür. Saç boyamada da kuaförler bu eldivenlerden faydalanarak ellerini koruma altına alır. 

Bir markete gittiğimiz zaman da kasap reyonunda şeffaf eldiven kullanan kişilere rastlamamız mümkündür. Özellikle hijyen amacıyla tercih edilen bu eldivenlerin kullanım alanı geniştir. Elinizi sürdüğünüz şeylerde dikkatli olmanız gerektiğinde ya da temizlik konusunun çok önemli olduğu noktalarda dikkat edilmesi gereken şey eldiven kullanmak olacaktır. Peki eğer eldiven kullanılmaz ise ne olur?

Tek Kullanımlık Eldiven Kullanılmadığı Zaman Ne Olur?

Eğer bulunduğunuz ortamda cildinize zarar verici maddeler varsa ve siz eldiven kullanmazsanız ciddi şekilde tahriş ve yaralanmalar meydana gelebilir. Kullan at eldivenler aslında hafif ve küçük malzemeler olsa da sağladığı güvenlik oldukça büyüktür. 

Yapılan deneyler sırasında, laboratuvar ortamında ya da hastane şartlarında eldiven olmadan bir iş yapmanız sizler için sakıncalı ve hijyen konusunda risklerle dolu bir tablodur. Ellerimiz gün içerisinde sürekli olarak mikropları barındırır. Çünkü değişik yerlere dokunduğumuz için ellerimizde kir birikmesi olası bir durumdur. 

Bu mikropların yaptığımız işe bulaşması veya ortamdan cildimize geçmesi ile birçok hastalığa davetiye çıkabilir. Elimizi, gözümüze ya da ağzımıza değdirdiğimizde ise mikroplar direkt olarak vücudumuza nüfuz edecektir.  Bulunduğunuz ortamda hangi eldivenin kullanılması gerekiyorsa o çeşidi tercih etmeniz sizler açısından  en mantıklı karar olacaktır. Özellikle pandemi döneminde de eldivenlerin önemi bir hayli artış gösterdiği için gerektiğinde şeffaf tek kullanımlık eldivenleri ellerimize geçirmemiz bizi hem hastalıklardan korur hem de hijyeni üst seviyelere çıkartır. 

Şeffaf Eldiven Kullanmanın Avantajları

Eğer iş sırasında şeffaf eldiven kullanırsanız elinizde var mı yok mu anlamazsınız. Hafifliği açısından sizlere büyük konfor yaratacaktır. Şeffaf eldivenler her ebata uygun olduğu için de ellerinize uymama gibi bir durum söz konusu olmaz. Kokusuz olması, kaygan ve kolay giyilmesi gibi özellikleri nedeni ile bu eldivenler vazgeçilmeziniz haline gelecektir. 

Şeffaf eldivenler, diğer pudralı olanlar gibi sizlere havasızlık hissi vermez. Çok sıkı ve bunaltıcı bir yapısı olmadığı için de rahat bir kullanımdadır. Şeffaf eldivenleri hemen hemen her alanda tercih edebilirsiniz. Fiyatının uygun olması, elinize aldığınız şeyi sanki eldiven yokmuş gibi hissetmenize neden olacak hususlar da gündeme geldiğinde şeffaf kullan at eldivenler sizler için daima önemli olacaktır. 

Eczaneye gittiğimizde, kasapta, markette, hastanede yani günlük hayatımızda aslında pek çok alanda bu eldivenlere sıklıkla rastlamamız kaçınılmazdır. Firmamız da sizler için özenli bir şekilde üretmiş olduğu eldivenleri ve daha birçok ürünü hizmetinize sunar. Firmamızda; ambalaj malzemelerinden tutun da temizlik malzemelerine, gıda, iş güvenliği ve ofis ürünlerine kadar daha pek çok ürün yelpazesi vardır. Tek kullanımlık eldivenler de ürünlerimizden biridir.

Plastik Şeffaf Eldiven Üretiminde Kalitenin Gerçek Adresi

Kullan at eldiven satışı yapan firmamız sizlere internet üzerinden birçok seçenek sunar. Hem kalitenin yüksek oluşu, hem toptan alma noktasında sunmuş olduğumuz kolaylıklar sayesinde müşterilerimizin yüzü daima gülecektir. Güvenli alışveriş, yüksek kalite standardına sahip ve dayanıklı eldivenler, yanında da sizlere sunmuş olduğumuz hızlı kargo hizmeti ile dilediğiniz zaman sipariş verebilirsiniz. 

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan firmamız sizlere hijyen ve korunma adına ihtiyacınız olan eldivenleri temin etmek için adeta gece gündüz çalışma zihniyetindedir. İster S, ister M, ister L beden olsun her ebatta üretimini gerçekleştirdiğimiz şeffaf tek kullanımlık plastik eldivenlerimiz ile çalışma rahatlığının tadına varacaksınız. 

Firmamız sizlere adeta hizmet zenginliği sunar. Temizlik, inşaat ve peyzaj hizmetleri ve yukarıda da bahsetmiş olduğumuz birçok ürün seçeneği ile sizleri memnun etmeyi hedefler. Anahtar kelimemiz temizliktir ve aklınıza gelebilecek her türlü hizmet ve ürün firmamızın bünyesinde yer alır. Eğer siz de firmamızdan ihtiyacınıza yönelik sipariş vermek isterseniz 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.