Bize Ulaşın
Kaygan Zemin PVC Uyarı Levhası
Marka: Şahin
Ürün Açıklaması Uyarı Levhası 1 adet Ebat: 63cm x 30cm

İş güvenliği levhaları küçüktür ama etkileri birçok tehlikeleri önlemeye kadar giden bir göreve sahiptir. Açık ve herkes tarafından görülebilecek bir yere yerleştirilmesi gereken kaygan zemin levhaları da pek çok alanda karşımıza çıkar. İş güvenliği levhaları aslında tehlikeleri tamamen ortadan kaldırmaz ama, en azından büyük oranda azaltır. 

Alanda ne tür bir tehlike söz konusu ise ona uygun olacak şekilde levha kullanılır ve ortamda bulunan kişiler de böylece uyarılmış olur. Levhalar hasar alabilecekleri yerlerde değil, güvenli alanlarda konumlandırılmalıdır. Firmamız her türlü iş güvenliği levhası üretimi konusunda profesyonel bir yaklaşım sergiler. Peki kaygan zemin levhası  ne gibi özelliklere sahiptir? 

Kaygan Zemin Levhasının Ne Gibi Özellikleri Vardır?

Firmamız tarafından üretilen kaygan zemin levhası sağlık işaretleri yönetmeliğine uygun olacak şekilde tasarlanır. Ürünümüzün ebatı 63 cm x 30 cm olup üzerinde de zeminin kaygan olduğuna dair kısa ve net bir açıklama ile semboller yer alır. Islak ve kaygan zeminlerde kullanılmak için hazırlanan bu ürün karşı tarafa mesajı net bir şekilde verebilir. 

Katlanabilir özelliği de bulunan bu levhalar birden fazla sipariş edildiği zaman üst üste gelecek şekilde katlanarak istiflenebilir. Bu levha sayesinde zeminin ıslak olduğunu fark etmeden düşme ya da yaralanma gibi durumlar pek ortaya çıkmayacaktır. Kullanım kolaylığı, hafifliği, üzerinde net sembollerin yer alması da tercih edilmesi adına önemli detaylardır. Ayrıca pek çok özellik barındıran levhalar buna rağmen çok uygun fiyatlar ile müşterilere sunulur. 

Kaygan Zemin Levhasının Ne Gibi Avantajları Vardır?

 • Kaygan zemin levhasının yapısı darbelere karşı dayanıklıdır ve kolay kolay zarar görmez. 
 • Sağlam bir gövdeye sahip olan kaygan zemin levhası elle kavrama konusunda kolaylık sağlar ve rahatlıkla taşınabilir.
 • Üst kısımda elle kavrama yeri olduğu için buradan tutularak kaldırılabilir.
 • Reflektörlü şekilde dikkat çeken kedi gözlerine sahip olduğu için yüksek uyarı performansı gösterir.
 • Sabit durma özelliği kuvvetlidir ve kolay kolay devrilmez.
 • Başka uyarı levhaları ile birlikte de kullanılabilir.
 • Görsel şekilde net bir uyarma görevi üstlenir.
 • -20 C ile 60 C sıcaklık arasında dirençli şekilde kullanılabilir.
 • Birçok tehlikenin önüne geçebilen kaygan zemin levhaları geniş bir kullanım alanına sahiptir.
 • Anlaşılması kolay olan sembolleri ile de okuma yazması olmayan kişilerce bile rahatlıkla  algılanabilir. 
 • Uzun yıllar kullanılmak adına tasarlanmış bir yapısı vardır.
 • Kaygan zemin levhası can güvenliği konusunda büyük bir görev üstlenir.

Kaygan Zemin Levhaları Nerelerde Tercih Edilir?

Firmamız tarafından en kaliteli şekilde üretilen kaygan zemin levhaları birçok alanda kullanılmaya müsait bir yapıdadır. En fazla AVM’lerde, otoparklarda, yol kenarlarında, fabrika ve işyerlerinde, kamu kurum ve kuruluşlarında, okullarda, hastanelerde, otellerde, spor salonlarında yani kısacası aklınıza gelebilecek her türlü kalabalığın olduğu yerlerde kaygan zemin levhası sıklıkla tercih edilir. Bu tarz yerlerde kişilere bilgi vermek adına kullanılan kaygan zemin levhası üstlendiği görev önemlidir. 

Şantiye giriş çıkışları, işyerlerinin ya da kurumların koridorları insan yoğunluğunun fazla olduğu yerlerdir. Gün içerisinde birçok insanın yürüdüğü bir zeminde ıslaklık var ise bu uyarı levhalarının bulunması gerekir. 

Bu tarz yerlerde hijyen de önemli olduğu için sık sık temizlik yapılır. Bu da insanlar için tehlike yaratabilir. Çünkü insanlar bu tarz yerlerde aceleci ya da koşturmaca halinde olabilir. Bu noktada uyarıcı olan levhalar kişilerin kayarak düşme risklerini en aza indirir. 

Kaygan Olan Zeminlerde Levha Kullanılmazsa Ne Olur?

Zeminler temizlendikten sonra ya da herhangi bir sebeple ıslandıktan sonra mutlaka kaygan zemin levhasına ihtiyaç vardır. Eğer bu levhalardan bulundurulmazsa kişiler kayma sonucu düşerek ciddi yaralanmalara maruz kalabilir. İş kazaları meydana gelmesiyle birlikte mekanda büyük bir gerginlik ortaya çıkması da kaçınılmaz olacaktır. 

İş yerinde çalışan kişilerin bu nedenle bu konuda eğitime tabi tutulması da önemlidir. Temizlik sonrası zemine kaygan zemin levhası koyma konusunda asla ihmale yer verilmemelidir. Özellikle hamileler, yaşlılar için oldukça tehlikeli olan kaygan zemin çok kötü durumlara sebebiyet verebilir. Kaygan zemin söz konusu ise bu uyarı levhalarının kullanılması kesinlikle gereklidir. 

Kaygan Zemin Levhasında Kalitenin Adresi

Firmamız siz değerli müşterileri için üretmiş olduğu uyarı levhalarını titizlikle hazırlar. Özel naylon ambalajlara sarılan levhalar kutulara yerleştirilerek sizlere gönderilir. Bu levhalardan toplu aldığınızda daha uygun fiyat seçeneklerimiz ile sizlerin yanında oluruz. 

Her türlü mekanda rahatlıkla tercih edebileceğiniz kaygan zemin levhası ile birçok tehlikenin önüne geçebilirsiniz. Ambalajından çıkartır çıkartmaz direkt olarak kullanılmaya müsait olan kaygan zemin levhalarının herhangi bir montaja ya da işleme ihtiyacı olmaz. 

Kaygan zemin levhası; hafifliği, el ile rahatça kavranması, anlaşılır sembolleri ile herkesin rahatlıkla anlayabileceği ve kullanabileceği bir üründür. Sadece rahatça görülebilen bir alana yerleştirilmesi önemlidir. 

Eğer kaygan zemin levhasına ihtiyacınız varsa firmamız ile iletişime geçerek detaylı bilgileri edinebilirsiniz. Siparişlerinizi düzgün bir şekilde ambalajlayarak en kısa sürede tarafınıza göndeririz.