Bize Ulaşın
Emniyet Alan Perdesi Turuncu 1 m x 50 m
Marka: Şahin
Ürün Açıklaması 1 m x 50 m ölçülerinde Turuncu renk Birçok sektörde kullanım imkanı Sağlam ve dayanıklı yapı

Emniyet alan perdesi halk arasında turuncu perde ya da alan perdesi,  güvenlik filesi gibi isimler ile de tanınabilir. Firmamız, emniyet alan perdesi üretimi noktasında sizlere kaliteli bir imalat sunma noktasında profesyoneldir. Tamamen yerli üretim olan bu perdelerin iş sahalarında önemi büyüktür. Pratik bir kullanıma sahip olan güvenlik filesi, düzenin sağlanması, iş güvenliği, ya da ayraç gibi pek çok amaç için tercih edilir. 

Bir diğer adı da ikaz filesi olan emniyet alan perdesi yurt dışında da ''safety fence'' şeklinde adlandırılır. Adından yola çıkarak ne işe yaradığı kolaylıkla anlaşılır. Bir iş güvenliği malzemesidir ve mutlaka kopmalara karşı da kaliteli şekilde üretilmesi gerekir. 

Firmamız tarafından belirli standartlarda üretimi yapılan emniyet alan perdesi ile iş güvenliğini sağlamanız mümkün olacaktır. Emniyet alan perdesinin kullanım alanları da oldukça geniştir ve günlük hayatımızda bile birçok yerde karşımıza çıkabilir.

Emniyet Alan Perdesi Kullanım Amacı

Emniyet alan perdesi genellikle inşaat alanlarında güvenliğin sağlanması amacıyla tercih edilir. İnşaatın çevresine takılan inşaat perdesinin temeldeki amacı yoldan geçen kişilerin ya da yolda duranların zarar görmelerinin önüne geçmektir. Bu tarz ihtimallere karşı oldukça önleyici olan emniyet alan perdesini birçok inşaat alanında görmemiz mümkündür. Hele de inşaat yapımı, eğer cadde kenarı gibi yoğun işlek ve insanların fazla olduğu bir yerde bulunuyorsa o zaman emniyet alan perdesi kullanımı zorunlu olacaktır. 

Kullanılan uyarı levhaları kadar perdeler de önemli bir yer teşkil eder. Emniyet alan perdesi dayanıklı olan malzemeler ile üretilen bir üründür ve kötü hava şartları ya da yüksek sıcaklıklara karşı da güçlü yapıdadır. Söz konusu olan şey insan sağlığı ve can güvenliği olduğu için bu tarz önlemlere harfiyen uyulmalıdır. Emniyetli bir alan ortaya çıkması açısından kullanışlı bir emniyet perdesinden faydalanmak gerekir.

Emniyet Alan Perdesinin Sahip Olduğu Özellikler

İş güvenliği konusunda gerekli olan emniyet alan perdesi genellikle turuncu renktedir. Rengi itibari ile de güneş ışınlarından daha az etkilenmesi söz konusudur. İnşaat çalışmaları süresince ikaz duvarı meydana gelmesi amacıyla plastik esaslı olan emniyet alan perdeleri tercih edilir. 

Yapısı tamamen plastik PVC’dir ve kötü hava şartlarından kolay kolay da etkilenmez. Bu önemli bir özelliktir. Çünkü inşaat süreci boyunca emniyet alan perdesi alanda kalacaktır. Eğer sürekli yıpranan bir yapıda olsaydı bu durum çok fazla maliyet çıkarabilirdi. 

İnşaat sahipleri ya da  başka alanlarda tercih etmek isteyenler açısından maliyeti yorucu olabilirdi. Ancak emniyet alan perdeleri hem dayanıklı hem de maliyeti düşük olan ürünlerdir. İnşaat alanında herhangi bir kaza meydana gelirse etrafı koruma amacıyla tercih edilir ve belli bir çizgi ile ortam ayrılmış olur. 

Güvenlik örtüsü oluşturmak amacıyla emniyet alan perdesi kullanacaksanız ürünün kopma dayanıklılığını iyice araştırmanız ve öyle satın almanız gerekir. Firmamız bu noktada sizlere en dayanıklı alan perdesi üretimini sunar. 

Emniyet Alan Perdesinin Tercih Edilebileceği Yerler

İş güvenliği konusunda ciddi önem taşıyan emniyet alan perdesinin en bilindik olan kullanım alanı aslında inşaat alanlarıdır. İnşaat çalışmaları sırasında bir anlık bir ihmal veya dalgınlık ile yukarıdan çok ağır beton, ya da inşaat malzemeleri aşağı düşebilir. Ancak emniyet alan perdesi sayesinde aşağıda kimse bulunmadığı için kişilere isabet etmesi engellenmiş olacaktır. 

Alan perdesi insanlara ''buraya girme'' uyarısı verir ve oldukça da başarılıdır. Ancak sadece inşaat alanlarında değil topluluğun yoğun olduğu birçok yerde sınır belirlemek adına tercih edilebilir. Böylece insanlar o sınırı geçmez. 

Bazen turuncu olan bu perdeleri yol kenarlarında da görebiliriz. Yol çalışmaları sırasında yolu trafiğe kapatmak amacıyla da belediyeler tarafından sıklıkla tercih edilir. Yolda çukur ya da başka bir tehlike söz konusu olduğunda da bu perdelerden çekilerek sınır belli edilir. 

Böylece bu alana yaklaşmanın tehlikeli olabileceği mesajı verilir. Yani tehlikenin söz konusu olduğu ve sınır belli edilmesi gereken her yerde alan perdesi kullanılır. Bazen de tehlike olmasa dahi yine de alana sınır çekilmesi icap edebilir. Örneğin; konser ya da bir başka program sırasında insanların ileri geçmemeleri adına alan perdesi kullanılır ve sınır belirlenir.  

Emniyet Alan Perdesinin Ebatları Ne Ölçüdedir?

Yol çalışmalarında, kazı ve hafriyat alanlarında, inşaat sahalarında sıklıkla tercih edilen emniyet alan perdesinin genelde en ufak olan ölçüsü 1 metre eninde 50 metre boyunda olur. En uzun olan ebatı ise yaklaşık 1 buçuk metre eninde 60 metre uzunluğundadır. Emniyet alan perdesi delikleri bulunan bir yapıdadır ve tercih edilecek ebat da kullanılacak olan yer ve ihtiyaca yönelik değişir. 

İnşaat alanlarında genelde delikleri küçük olan perdeler tercih edilirken diğer alanlarda büyük delikli olanlara yer verilir. Çok büyük alanda kullanılmak amacıyla tercih edilecek ise bir kaç adet satın alınarak birbirine eklenir ve yine istenen görüntü ortaya çıkmış olur. Amaç bir alanı ikiye bölerek net bir çizgi çekmek olacaktır. Firmamız bu alanda yılların tecrübesine sahip olduğu için üretim sırasında hiçbir aksamaya meydan bırakmaz ve dikkatlice üretim yapar.

Emniyet Alan Perdesi Fiyatları Nasıldır?

Çalışma yapılan yerlerde güvenlik adına kullanılan emniyet alan perdeleri uygun fiyatları ile dikkat çeken malzemelerdir. Bu kadar önemli bir yere sahip olan bu malzemenin fiyatının uygun olması da birçok kişi tarafından tercih edilmesine sebep olur. Yüksek standartlarda üretmiş olduğumuz ve kalitesi ile dikkat çeken emniyet alan perdeleri; inşaat alanlarından tutun, doğalgaz veya su borularında meydana gelen arızalara, sporların yapıldığı alanlara kadar daha pek çok yerde tercih edilir. 

Hayvan üretim noktaları, bahçeler ve sınır çekmek istediğiniz her alanda bu perdeleri kullanabilirsiniz. Emniyet alan perdesi spor alanlarında tercih edilmesi ile de bilinen bir üründür. Fiyat-performans açısından sizlere beklentilerinizi sunacak olan bu malzeme ile güvenli bir alan oluşturmanız mümkün olacaktır. Firmamız da sizlere sunmuş olduğu uygun fiyat seçenekleri ile yardımcı olmayı hedefler ve bütçenizi de asla yormaz.

Emniyet Alan Perdesi Üretiminde Kalitenin Tek Adresi

Firmamız insan yoğunluğunun fazla olduğu ve inşaat çalışmalarının bulunduğu tehlikeli alanlarda sınır belirleme konusunda emniyet alan perdesi üretimi yapar. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi sadece tehlike söz konusu olması halinde değil herhangi bir sebep ile mekânda sınır çekmek istediğiniz zaman emniyet alan perdelerinden faydalanmanız mümkündür. Basit gibi görünen bu malzeme ile birçok tehlikenin önüne geçmeniz sağlanacaktır. 

Tamamen yerli üretim olan ve asla kaliteden kaçınmadan üretmiş olduğumuz alan perdesi dış etkenlere karşı dayanıklı, sağlam ve rengi itibari ile de çok dikkat çeken ve uyarıcı etkisi büyük olan bir üründür. 

Emniyet alan perdesi ile karşı tarafa vermek istediğiniz uyarı tam olarak anlaşılır ve kullanımı da oldukça kolaydır. Açıldıktan sonra direkt olarak alana çekilerek kullanılır. Bu konuda profesyonel hizmet sunan firmamız sizlere profesyonel bir hizmet sunma noktasında hazırdır. Daha fazla bilgi almak ve emniyet alan perdesi siparişi vermek isterseniz firmamızdan bilgi alarak detaylara ulaşabilirsiniz.