Bize Ulaşın

Cam temizlik malzemeleri denilince akla su ve bazı deterjanlar gelmektedir. Ancak profesyonel anlamda yapılan cam temizliklerinde kullanılan malzemeler cam türü ve yapısına göre farklılık gösterebilir. Cam temizliğinde öncelikle bilinmesi gereken şey temizlemek istediğiniz camın türüne göre temizleme malzemelerinize dikkat etmelisiniz. 

Profesyonel cam temizleme ürünleri; cam silme aparatları, pelüş sırıklar, mikro fiber bezler, teleskopik sap, camcı kovaları, temizlik eldivenleri ve cam tipine özel deterjanlar ve şampuanlar kullanılmaktadır. Profesyonel anlamda yapılan temizliklerde kullanılan malzemelere karar verirken dikkat etmelisiniz. 

Cam Temizliğinde Püf Noktalar

Cam temizliği hem evlerde hem iş yerlerinde kısacası cam kaplı tüm alanlarda oldukça önemli ve zahmetli bir iştir. Ancak temizliğin ve parlaklığının genellikle titizlik noktasında belirleyici bir rolü olmasından dolayı cam temizliği özenle yapılmaktadır. Yapılan temizlik sonunda etkili bir sonuç almanız için bazı püf noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Bunlar;

  • Cam türüne göre karar verilen bez, aparat vs. Ürün seçimi
  • Deterjan seçimi
  • Silme ve temizleme tarzı

Temizleme yapılacak camın üzerine doğrudan güneş ışığı gelmemesine dikkat edilmelidir. Bu duruma dikkat edilmemesi durumunda camda oluşan parlamalar camın net bir şekilde görünmesini engelleyeceğinden etkili bir temizlik yapılması olmaz. Temizlik sırasında ve sonrasında parmak izi oluşmasının önüne geçmek için bir temizlik eldiveni mutlaka kullanılmalıdır.

Cam temizlik malzemeleri içerisinde dikkat edilecek en büyük unsurlardan biri temizlik esnasında ve sonrasında tiftik bırakan bezler, kâğıt havlu kullanımıdır. Bu ürünler temizliği yeteri oranda sağlamazken bir yandan da tiftik sorunu yaşamanıza neden olmaktadır. Camlarınızın temizleme sonrası kirli olmaması adına temizlik bezlerinizin türüne dikkat etmelisiniz. Cam yapısına uygun özel profesyonel cam silme bezlerini kullanmalısınız. Cam temizlemesi için en uygun malzemeler ise mikro fiber bezler, cam silme özellikli bezler, pazen bezlerdir. 

Cam temizliği sırasında dikkat edilecek bir diğer püf nokta ise cam üzerinde bulunan tozların ve kirin alınmasıdır. Cam silme işlemi öncesinde uygun ıslak bir bez yardımı ile camın tozunun alınması gerekir.  Daha sonra cam silme spreyleri, özel cam temizleme suları püskürtme yöntemi ile cama uygulanmalıdır. Bu tarz yapılan işlemlerin sonucunda camların parlaklığı daha fazla olacaktır. 

Bir diğer püf nokta ise temizleme esnasında kullanılan deterjan, şampuan ve çamaşır suyu oranlarıdır. Temizleme esnasında her şeyde olduğu gibi deterjan türü ve oranına çok dikkat edilmelidir. Yeteri kadar su içerisine bir miktar deterjan eklenmesi yapılmalıdır. Suyun az deterjanın fazla olduğu temizlemelerde ne kadar silinme işlemi yapılırsa yapılsın mutlaka deterjan kalıntıları kalacaktır. Cam silme işlemlerinde amonyaklı sular, sadece cam silme işleminde kullanılan temizlik ürünleri kullanılmalıdır. 

Cam temizleme sonrasında doğal ürünlerle parlatma yapmak isterseniz sirke yardımını kullanabilirsiniz. Bulaşık tabletleri de bu konuda size yardımcı olacaktır. Ancak çok az miktarda yapılması gerekmektedir. Ancak büyük binalarda dış cephe cam temizliğinde camların parlatılması için birkaç damla gliserin damlatılmış bez kullanılabilir. 

Cam Temizleme Ürünleri

Cam temizliği profesyonel anlamda yapıldığında gerçek bir sonuç vermektedir. Parlak camlar için mutlaka cam için üretilmiş özel ürünler kullanmalısınız. Piyasada kaliteli ve nitelikli birçok cam temizleme ürünü bulunmaktadır. Camlarınızı gerektiği kadar su ve uygun malzeme yardımı ile temizlediğinizde hem maddi olarak bütçeniz yorulmazsınız hem de temizleme esnasında kısa sürede etkili sonuç alırsınız. Evlerde ve iş yerlerinde temiz olması oldukça önemli olan cam temizliği hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için ana sayfa üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Cam temizlime ürünlerine nasıl ulaşacağınız hakkında yardım almak için hemen şimdi yazabilirsiniz.