Bize Ulaşın

Temizlik, konukların oteliniz veya tatil köyünüz hakkında fikirlerini oluştururken dikkate aldıkları birincil faktörlerden biridir. İşletmeniz, misafirlerinizin bekledikleri veya arzu ettikleri kadar temiz değilse, muhtemelen tekrar ziyaret etmeyeceklerdir. Hatta bu durumu, online platformlarda olumsuz görüş olarak yansıtacak, bu da itibarınızın zedelenmesine neden olacaktır.

Otel temizlik hizmetlerinde, otelinizin veya tatil yerinizin temizlik açısından başarılı olmasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda sağlık açısından risk oluşturabilecek faktörlerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Hem çalışanlarınız hem de konuklarınız açısından düzenli ve profesyonel bir temizlik hizmeti satın almalısınız.  

otel temizligi

Otel Temizlik Hizmetleri

Her otel ve tatil köyünün kendine özgü temizlik ve temizlik ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, aşağıdakiler dahil olmak üzere tüm otel temizlik hizmetlerini sunuyoruz:

  • Ön lobi alanlarının temizlenmesi
  • Misafir ve çalışan tuvaletlerinin temizliği
  • Koridorlar, servis alanı ve acil çıkış bölümlerinin temizliği
  • Mutfak ve restoranların temizlenmesi
  • Kaplıcaların, egzersiz odalarının, spor salonlarının ve diğer misafir alanlarının temizleme
  • Otel ve resort odalarının lekesiz temizlenmesi
  • Derin halı temizliği
  • Mermer, granit, traverten ve diğer taş yüzeyleri parlatma ve cilalama dahil olmak üzere sert zeminlerin bakımı
  • Gereksinimlerinize göre özelleştirilmiş daha birçok temizlik hizmeti

Otel Restoran Temizliği

Restoran temizliğinin, işletmenizin başarısı için çok önemli olduğunu biliyoruz. Piran Group olarak, tesisinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için gerekli donanıma, uzman ekibe ve profesyonel ekipmanlara sahibiz. 

Otelinizin yemekhanesinden açık restoran alanlarına, mutfağından barına kadar restoranla bağlantılı tüm tesislerin temizlik uygulamalarını yapıyoruz. Otel temizlik hizmetleri, restoranınızın görünümü ve temizliği ile ilgili olarak her misafir deneyiminin olağanüstü olmasını sağlamak için gerekli olan tüm işlemleri içermektedir.

Otel Zemin Temizliği

Otel temizliği kapsamında en çok özenilmesi gereken uygulamalardan birisi zemin temizliğidir. Çok çeşitli zemin türlerine uygun temizlik ekipmanlarına sahibiz. Travertenlerden granitlere, mermer çeşitlerinden taş yüzeylere kadar tüm yüzey çeşitleri için özenli temizlik işlemleri uyguluyoruz. Müşteriler, otellerin en çok göze çarpan bölümlerinden olan zeminlerin temizliğine çok dikkat eder ve bu bölümleri onlara en iyi şekilde yansıtabilmek için düzenli olarak profesyonel temizlik hizmeti almalısınız.

Otellerde Merdiven, Yürüyen Merdiven ve Asansör Temizliği

Otellerde en yoğun insan trafiğinin olduğu bölümler şüphesiz merdivenler ve asansörlerdir. Sürekli olarak kullanılan, insanların çokça zaman geçirdiği bu alanlar, otel temizlik hizmetimizin önemli bir parçasıdır. Paslanmaz çelik yüzeylerden asansör aynalarına, merdiven korkuluklarından basamaklara kadar her santimetrekaresi titizlikle ele alınır.

Otel Halı Yıkama ve Halı Bakımı

Mülklerin lüks görünmesi için atlanmaması gereken en önemli noktalardan birisi halılardır. Ana lobide, balo salonunda, odada, resepsiyon alanında veya farklı bir alanda konumlanabilen halılar, genel misafir memnuniyeti için birinci derecede önemlidir. Piran Group otel temizlik şirketi olarak halılarınızın en iyi şekilde görünmesini sağlayacak özel bir halı yıkama ve halı bakımı programı uyguluyoruz. 

Otel Dış Cephe Temizliği

Modern otel yapılarının önemli bir çoğunluğu, cam panelleri tercih etmektedir. Camekanlı alanların temizliği bu noktada önem taşımaktadır. Fakat dış cephe temizliğinde güvenlik şartlarının sağlanması mecburidir. 

Profesyonel ekipler tarafından dış cephe temizliği yapılmalı ve üstün temizlik materyalleri kullanılmalıdır. İç mekandan dışarıya doğru bakıldığında, camlarda kir ve toz görünmemelidir. Camların temizliği günlük, haftalık, aylık veya daha farklı periyotlarla yapılabilir.

Otel Odası Temizliği

İşletmenizde konaklayacak olan müşterilerinizin en mahrem alanı olan otel odaları; temizlik ve hijyen konusunda önceliğiniz olmalıdır. Çünkü konuklar ortalama 2 gün ila 10 gün arasında onlara tahsis edeceğiniz odada konaklayacak ve ardından farklı bir müşteriyi ağırlayacaksınız. Bu süreçte günlerini odasında geçirecek olan konuklara, temiz bir alan sunma zorunluluğunuz bulunuyor. 

Piran Group olarak otel temizliğinde ortak alan olmayan odalar için daha pratik, daha profesyonel ve daha hijyenik çözümler sunuyoruz. Otel odalarının temizliğini, talebe göre istenilen bir periyotta gerçekleştirebiliriz. Derinlemesine temizlik uygulamaları genellikle ayda bir, 3 ayda bir veya 6 ayda bir yapılmaktadır.

Otel İnşaatı Sonrası Temizlik

Temizlik şirketimiz, inşaat sonrası temizlik işlemlerinde de etkin çözümler sunarak; mekanları yaşanabilir ve görsel açıdan başarılı alanlara dönüştürmektedir. En zorlu temizlik işlemlerinden birisi olan inşaat sonrası otel temizliği, firmamızın titizlikle üzerinde durduğu konulardandır.

Otel inşaatı sonrası temizlik uygulamaları; inşaat boyunca zemine, duvarlara, camlara, kapılara, merdivenlere, vb. çok çeşitli bölgelere maruz kalan kiri, pisliği ve kalıntıları etkili bir şekilde çıkarmak üzerine kuruludur. Bu tür işlemlerden sonra sıra parlatmaya ve göze hitap edecek uygulamalara başvurmaya gelir.

İnşaat sonrası temizlik bittiğinde; artık otelinizde müşterilerinizi ağırlayabilir. Onlara karşılaşacakları en temiz ve hijyenik ortamı sunabilirsiniz.