Bize Ulaşın

Bilindiği üzere medikal solunum maskeleri, çeşitli solunum hastalıkları olan bireylerde kullanılmaktadır. Hastanın tedavisi için uygun görülen cihazlar, bu maskeler ile kullanılır. Çünkü cihazlarda yer alan hava basıncı, medikal solunum maskesi sayesinde hastanın solunum yollarına iletilmektedir. Yüze tam olarak oturabilen maskeler, yüzü tamamen sarması nedeni ile hava akımının gelmesini sağlamaktadır. Bu tür maskeleri satın alırken denemeniz doğru bir adım olacaktır. Piran Group olarak, medikal solunum maskelerini ihtiyacınıza göre üretmekte ve hizmetinize sunmaktayız. 

Medikal Solunum Maskesi Ne Tür Hastalıklarda Kullanılır

Dünyayı derinden sarsan Corona virüsü salgını, hızla yayılmaya devam ediyor. Çeşitli ülkelerde vaka sayısının artmasıyla birlikte ülkemizde de yoğun ölçüde artış göstermektedir. Covid-19'un en belirgin belirtileri arasında solunum yetersizliği olmaktadır. Çünkü bu virüs, kişinin direkt akciğerlerini hedef alarak nefes almasında güçlük yaratmaktadır. Yüksek ateş ve öksürüğün dışında en çok öne çıkan solunum yetersizliği, medikal solunum maskeleriyle kontrol altına alınmaktadır. Cihazlarla birlikte kullanılan bu maskeler, hastanın rahat nefes alışverişini sağlamakta, nabzının da kontrol altına alınmasını gerçekleştirmektedir. 

Corona virüsü salgınında en çok ihtiyaç duyulan medikal ürünlerden biri kuşkusuz solunum maskeleri olmaktadır. Bunun yanı sıra koah hastalığı için de kullanılmaktadır ve hastaların nefes alışverişi kontrol altında tutularak normal seviyeye indirilmektedir. Uyku apnesi rahatsızlığı için de kullanımı mevcut olan medikal solunum maskesi, en büyük ihtiyaçlardan biridir. Bu tür maskeleri firmamızdan temin edebilir, güvenle kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Çeşitleri Nelerdir?

Medikal solunum maskeleri 3 grupta ele alınmaktadır. İlki burun maskesidir ve hava basıncının doğrudan burna gitmesini sağlamaktadır. Bu sayede rahat nefes alma eylemi gerçekleştirilmektedir. Burun tıkanıklığı gibi sorunlardan şikayetçi iseniz ikinci seçenek olan tam yüz maskesine yönelebilirsiniz. Özellikle uyku apneleri tedavisinde kullanılan bu maskeler, gece uykusunun düzenli hale gelmesini ve horlamanın önlenmesini sağlamaktadır. 

Son olarak burun  yastığı( burun içi) maskesini ele alalım. Küçük, hafif ve sessiz formu ile öne çıkan bu maskeler, sadece burun tabanını kaplama özelliği ile vücut bulmaktadır. Böylelikle nefes alımınız daha konforlu ve kontrollü bir hale gelmektedir. Medikal solunum maskesi çeşitlerine firmamız ayrıcalığıyla erişebilir, güvenle kullanabilirsiniz.