Bize Ulaşın

Temizliğin iki ana işlevi vardır. Birincisi bir alanı güzel göstermek, ikincisi ise daha detaylı bir çalışma gerektirip alanı sterilize etmektir. Hastane kaynaklı enfeksiyonların kontrolü kapsamında hastanelerde temizliğin rolü daha fazla önemsenir hale geldi. 

Tıbbi temizlik söz konusu olduğunda hastanenin her bir köşesinin temiz ve dezenfekte edilmesi ön plandadır. Bu bağlamda tıbbi tesisin temiz görünmesi hastalara huzur verirken, tesisi temiz tutmak ise hastalara ve personellere enfeksiyon yayılmasına karşınkoruyuculuk sağlayacaktır.  

Piran Group firmamız sağlık tesislerinde herkesin güvenliğini ve sağlığını korumak için yüksek temizlik standartlarına bağlı hastane temizliği sunmaktadır. Firmamız üstün temizlik hizmetleri sağlamak için gereken uzmanlık ve araçlarla tam donanımlıdır. 

Sağlık temelli temizleme sistemimiz, tesisinizin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilmektedir. Acil bakım kliniklerinden diş sağlığı polikliniklerine kadar, tesisinizin temizlik ihtiyaçlarına göre özelleştirilmiş temizlik planı, hastalarınızın ve personelinizin genel sağlık ve güvenliğini korumanıza yardımcı olurken, tesisinizin itibarını ve standartlarını yükseltir.

hastane temizliği

Üstün Hastane Temizliği için Piran Group Uzmanlarına Güvenin

Kişisel sağlık hassas bir konudur ve insanlar sağlıklarına çok önem verirler. Bu nedenle hastanelerde temizliğin ciddiye alınması gerekir. Aksi durumda, hastalar tıbbi tesisin doğru bir şekilde temizlenmediğini gösteren işaretleri fark edecek ve bu da sağlık kuruluşunun değerinin düşmesine neden olacaktır. Sağlık sektöründe temizliğin her şey olduğuna inanıyor, Piran Group firması olarak üstün hastane temizliği hizmetleri sunuyoruz. 

Hastane temizliği yalnızca enfeksiyonun önlenmesi ve steril ortamların bakımının önemi ile değil aynı zamanda ziyaretçilerin algısını da etkileyen bir durumdur. Sağlık hizmetlerinde temizliğin önemini anlıyor, hastanelere, diş hekimliği muayenelerine, ameliyathanelere, kozmetik kliniklerine ve daha pek çok sağlık kuruluşu kapsamında hastane temizliği hizmetleri veriyoruz. 

Hastane Temizliği Hizmetlerimiz Neleri Kapsar?

Hastane temizliği ve tıp merkezi temizlik hizmetlerimiz, kuruluşunuzda yüksek düzeyde hijyen ve güvenlik sağlamak için tasarlanmıştır. Temizlik ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, yüksek eğitimli ve profesyonel temizlik personel ekibimiz, çeşitli çevre dostu temizlik ürünleriyle kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunacaktır. Hastane temizliği hizmetlerimizi şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hastane sınıfı ticari temizlik
 • Tıbbi ofis temizliği
 • Tıbbi ofisler için dezenfekte hizmetleri
 • Ameliyathane temizliği
 • Cerrahi aletlerin temizliği
 • Tıbbi ekipman temizliği
 • Hasta odası temizliği
 • Tuvalet temizliği
 • Ofislerin, muayene odalarının ve görüntüleme alanlarının temizliği
 • Hastane düzeyinde atık toplama ve kaldırma hizmetleri 
 • Genel yüzey temizliği (zeminler, duvarlar, koridorlar, merdivenler, vb.)
 • Hastane mutfakları ve kafe temizliği

Toz alma, paspaslama, vakumlama, çöp temizleme ve standart silme dahil günlük temizlik hizmetlerinin yanı sıra tıbbi tesisinizin uzun vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için önleyici tedbirler sunuyoruz.

Temizleme ve Dezenfeksiyon Arasındaki Fark Nedir?

Temizleme ve dezenfeksiyon terimleri pek çok kişi tarafından birbirinin yerine kullanılır ancak bu terimler birbirinden farklı anlamlar taşımaktadır. Temizlik; kir ve alerjenlerin bir yüzeyden uzaklaştırılması anlamına gelir. 

Temizlikte yüzey aktif bazlı maddeler kullanılarak kir, yağ, yiyecek vb. gibi bir nesneyi veya yüzeyi kirleten herhangi bir şeyin parçalanarak çıkarılması söz konusudur. Dezenfektanlar ise bakterileri yok etmek için kullanılır. Bakteri ve virüsler gibi mikropları kontrol ederler. Bir tıbbi tesisin bakımı için hem temizlik hem de dezenfeksiyon gereklidir. 

Hastane Temizlik Hizmeti Verdiğimiz Kuruluşlar

Tıbbi tesisin doğrudan hastalarla ilgilenmesi veya hassas laboratuvar malzemeleriyle uğraşması fark etmeden; hastalar, pratisyenler, tıp teknisyenleri ve hastalar için temiz ve güvenli bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda hastane temizliği hizmeti verdiğimiz kuruluşları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Hastaneler
 • Tıbbi laboratuvarlar
 • Özel bakım merkezleri
 • Acil bakım klinikleri
 • Dişçi muayeneleri
 • Cerrahi merkezler
 • Klinikler
 • Doktor ofisleri
 • Veterinerlik ofisleri
 • Diyaliz merkezleri
 • Çocuk doktoru klinikleri
 • Günübirlik ayakta tedavi merkezleri, vb.

Muayene odaları, tuvaletler, resepsiyon alanları ve bekleme odalarına ek olarak asansör düğmeleri, kapı kolları ve musluklar gibi yüksek temas noktalarını belirleyerek, sıkı tıbbi temizlik standartlarına göre çapraz kontaminasyonu azaltacak ve enfeksiyonun yayılmasını sınırlandıracak çalışmalar yürütüyoruz. 

Tıbbi Temizlik Hizmetlerimizin Faydaları

Piran Group firmamızın sunduğu hizmetler test edilmiş ve güvenilirdir, ayrıca hizmetlerimizin sağlık sektörü için yeterliliği de kanıtlanmıştır. İhtiyaçlarınızı karşılamak, tesislerinizi güvenli ve temiz tutmak için özel olarak hazırlanmış kapsamlı çözümler geliştiriyoruz. 

Kişiye Özel Temizlik Programları

Temizlik personellerimiz çalışma yürütecekleri alana gelerek tıbbi tesisinizde dikkat edilmesi gereken temizlik gereksinimlerini belirlemekte ve bir rapor hazırlamaktadır. Böylece hazırlanan temizlik kontrol listesini inceleyerek taleplerinizi artırabileceğiniz veya azaltabileceğiniz bir programı birlikte tasarlıyoruz. 

Özel Sağlık Bakımı Temizliği

Farklı sağlık kuruluşlarından oluşan müşteri portföyümüzün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanılan malzemelerimizin en iyi temizlik ürünleri olmasına ve en iyi teknikleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Gün içerisinde çok sayıda hastanın girip çıktığı bir alanda temiz ve steril bir ortamı sağlamanın her zaman kolay olmadığını biliyor, sizlere uzman ekibimizle sağlık tesisinizin temizliği konusunda memnuniyet garantisi veriyoruz. 

Uygun Fiyatlı Hastane Temizliği

Kaliteden veya hizmetten ödün vermeden uygun maliyetli hastane temizliği hizmeti sunuyoruz. Firmamız tüm görevleri, üzerinde anlaşmaya varılan zaman çerçevesi içinde ve planlanan temizlik gününde yerine getirmektedir. Gizli maliyetlerle karşılaşmadan uygun fiyatlı hastane temizliği hizmetlerimiz ve özelleştirilmiş temizlik programlarımız hakkında bilgi almak için Piran Group firmamızla iletişime geçebilirsiniz.