Bize Ulaşın

Fabrika temizliği diğer mekanlara göre daha farklı şekilde uygulanmaktadır. Bu sebeple, fabrika temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler de farklılık gösterebilmektedir. Bunlar arasında başlıca olanları sıralamak gerekirse makineler ilk sırada yer alır. Fabrikalarda üretim olduğundan dolayı dev boyutlardaki iş makineleri kullanılır. Ayrıca bu makinelerin de temizliği büyük bir dikkat gerektirmektedir.

İlk olarak makinelerin ne ürettiğini tespit edilmelidir. Bu duruma göre ilgili temizlik ekipmanları hazır edilir. Hazırlanan temizlik ekipmanları deneyimli ve tecrübeli temizlik şirketi çalışanları tarafından kullanılır. Temizlik ürünlerinde de farklılıklar mevcuttur. Temizlik ürünleri kullanım alanlarına göre birbirlerinden ayrılmaktadır. Temizlik şirketleriyle anlaştığınız zaman personellerin temizlik ürünleri hakkında da bilgili olması gerekmektedir.

Fabrika Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?

Temizlik şirketinin fabrika temizliği için görevlendirdiği personeller arasında görev dağılımları gerçekleştirilir. Bazı personeller iş makinelerini temizlerken, bazıları ise deponun temizliğini üstlenebilir. Böylelikle eşit iş paylaşımı yapılır ve iş paylaşımı ekip şefi tarafından adil bir şekilde planlanır.

Temizlik kısmında sıralı bir temizlik sistemi mevcuttur. Her birimin kendisine özel alanı vardır ve liste çıkartarak görev sıralamasının ardından uygulama kısmına geçiş yapılır. Temizlik uygun sıra ile listeye göre yapılır. Temizlik ürünlerinin uygulanacağı alanlar ve malzemeler de iş başlangıcında belirlenir.

Profesyonel temizlik işlemi bitiminden sonra çöpler ve atıklar birleştirilerek dışarıya atılır. Temizlikte kullanılan ürünlerin ardından sadece su kullanılır ve temizlenen yerin temizlik ürünlerinden arınması işlemi gerçekleştirilir. Uygulanan suyun kurutulması işleminden sonra temizlik tamamlanır. Temizlik sonrasındaki temizlik ürünlerinin bıraktığı keskin koku giderilir ve yerine ferah, taze özel kokular sıkılır. Fabrika temizliği dikkatli bir şekilde profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir temizlik işlemidir.