Bize Ulaşın

Yüksek yapılarda cam temizliğinin nasıl yapıldığı büyük bir merak konusu olmasının yanı sıra oldukça da zor işlemdir. Dış cephe temizlik işlemleri yüksek katlı binalarda zor yapıldığı gibi aynı zamanda da tehlikelidir. Bu anlamda en iyi örnek alınabilecek işlem fabrika cam temizliklerinin nasıl yapıldığıdır. Fabrikalar yapıları gereği oldukça yüksek binalara sahiptirler.

fabrika cam temizliği

İçerisinde insanların güneş ışığından faydalanmaları ve bunaltıcı ortamları yok etmek adına da oldukça fazla cam sayısına sahiptir. Fabrika temizliği oldukça hassasiyet ve özenli çalışma gerektiren işlemlerdir. Ayrıca fabrika camlarının temizlenmesinde mutlaka uzman kişiler veya deneyimli firmamızdan destek alınmalıdır.

Fabrika Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Fabrika gibi yüksek yapılarda cam temizlikleri belirli aralıkla ve düzen içerisinde yapılmalıdır. Fakat mevsim şartlarının getirmiş olduğu etkenlere göre bu düzen aralığının zamanında değişmeler olabilir. 

Dış cephe cam temizliği yapılacak zamanlarda güvenle firmamızı tercih edebilirsiniz. Fabrika cam temizliğinde firmamız en iyi hizmeti sunar. Cam temizliği konusunda profesyonel hizmetler vermenin yanı sıra doğru deterjan kullanımları ile de camlar üzerinde herhangi bir tahriş söz konusu olmaz.

Fabrika cam temizliği yapılmadan önce temizlik şirketi tarafından keşif yapılması gereklidir. Bu keşif kapsamında camın temizlik ve kirlilik oranı, en son temizliğin ne zaman yapıldığı ve camın bulunduğu ortamın çevre bilgisine dikkat edilmelidir. 

Edinilen bu bilgiler ile cam silme işleminde kullanılacak en uygun malzemelerin seçimi yapılır. Yüksek yapılar olmaları nedeni ile fabrika cam temizleme işlemleri vinç yardımı ile gerçekleştirilir. Profesyonel ekiplerimizle yapmış olduğumuz temizlik işlemlerinde camlarınız uzun süre pırıl pırıl kalır.

Fabrika Cam Temizliğinde Kullanılan Malzemelerin Önemi

Cam temizliği konusunda firmamız farklı deterjanlar ve hizmetler ile sektörde adını duyurur. Bu anlamda temizlik hizmetleri veren firmamızın kullanmışış olduğu malzemelerin kalitesine güvenebilirsiniz. Öyle ki kalitesiz malzemeler; camı tahriş edebilir, cam üzerinde istenmeyen lekeler bırakabilir. 

Cam yüzeyinde deterjandan kaynaklanan lekeler kalıcı olacağı gibi, aynı zamanda da çok nadir görülmüş olsa da cam patlaması gibi istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir. Ancak firmamızdan alacağınız hizmetlerde bu tür sorunlar ile karşılaşmazsınız.

Cam temizliği yapılırken tercih edilen deterjanlar kesinlikle iz bırakmamalı, leke sökücü ve içerisinde camı tahriş edebilecek hiçbir madde barındırmamalıdır. Ayrıca fabrika camların temizliğinde kullanılan deterjanların kokusuz olarak tercih edilmesi de en ideal seçimler arasında yer alır. Fabrikalar insan sağlığı açısından çok iyi bir ortam olmadıklarından kokulu deterjanlar alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Fabrika Cam Temizliği Dikkat Ve Hassasiyet İsteyen İşlemlerdir

Fabrikalar yapıları gereği oldukça yüksek bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra düz bir yapı olmaları ile de bilinirler. Bu anlamda fabrika cam temizlikleri oldukça güç bir işlemdir. Fabrikaların cam gövdeleri hiç yok denilecek kadar dar bir alana sahiptirler. 

Bu sebep ile fabrika cam temizlik işini yaparken mutlaka vinç tercih edilmeli ve vinç üzerinde yıkama durulama işlemleri sağlanmalıdır. Temizlik firması işlemlerimizi sağlarken iş güvenliği kurallarına da dikkat ediyoruz.

Fabrika cam temizlikleri firmamız tarafından deneyimli kişilerce verilir. Fabrika cam temizliği için görevlendirilen kişilerde panik atak, yükseklik korkusu ve dikkat dağınıklığı rahatsızlıklarının olmaması gerekmektedir. 

Vinç yardımı ile oldukça yüksekte ki camlar temizlendiğinden rahat ve sakin yapıya sahip olan kişiler tercih edilmelidir. Bundan dolayı cam temizliğinde uzman ekip kadrosuna sahip firmamızı seçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile sizlere hizmet vermekten büyük keyif alıyor, çalışma prensiplerimiz arasında öncelik müşteri memnuniyetidir.

Fabrika Cam Temizliği Neden Yapılmalı?

Fabrikalar endüstriyel sanayi kollarının en önemli unsurlarıdır. Fabrikaların çalışma ortamları oldukça tozlu olduklarından alanlarının ve camlarının sıklıkla temizlenmesi gereklidir. Bir fabrikada düzenli olarak temizlik yapılmadığında üretim düzeyi, idari yönetim kalitesi, hijyen şartlarının düşük olması sebebi ile personellerin sağlık durumu ve motivasyonlarında düşme gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilir.

Fabrikaların cam temizlikleri düzenli olarak yapıldığında, çalışanların fabrika ortamında oluşan toz ve bakteri gibi insan sağlığını olumsuz etkileyen faktörler ortadan kalkmış olur.  Düzenli olarak yapılan cam temizleme işlemlerinde, yüzeylerde toz kalıntılarına rastlanılması oldukça zordur. Sizler de firmamızdan güvenle bu hizmeti alabilirsiniz.

Kış Mevsiminde Fabrika Cam Temizliği Yapılır Mı?

Fabrika cam temizliğinde genellikle yaz mevsimi tercih edilmiş olsa da aslında kış mevsiminde de cam temizlikleri kolaylıkla yapılabilir. Dış cephe alanları temizliği için özel olarak üretilen deterjanlar, aynı zamanda mevsimsel şartlara da uygun olarak üretilirler. 

Kış mevsiminin dondurucu soğuklarına karşın üretilen deterjanlar, cam yüzeylerinde yıkama işleminin sonucunda oluşan veya oluşabilecek buzlara karşın doğrudan etki ederek olumsuzlukları ortadan kaldırırlar. Bu anlamda temizlik firmamız genellikle buz çözücü özelliği olan deterjanlar kullanılır. Yaz, kış sizlere hizmet vermekten gurur duyulması ve müşteri memnuniyeti en üst plandadır.

Fabrika cam temizliği sektöründe firmamız tam gaz hizmet vermeye devam ediyor. Bu anlamda firmamız ile irtibata geçerek dilediğiniz tarihte hizmet alabilirsiniz. Fiyatlarımız için ise firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.