Bize Ulaşın

Kullanım süresi dolduktan sonra evsel atık bölümüne geçen çöp torbaları geri dönüşüm ile yeniden çeşitli kullanım alanlarına sunulması için hazırlanıp farklı ihtiyaçlara çözüm olanağı olur.  Endüstriyel kullanım ya da tüketici kullanımı sonrası çöp torbalarını yüzde yüz geri dönüştürülebilir. Plastikten üretimi sağlanarak standartlara uygun olarak doğadaki bakterilerin yiyerek yok ettiği çözünür maddelerden üretilmektedir. Endüstriyel çöp torbaları hayatımızda kolaylık sağlarken geri dönüşümünün mümkün olmasından dolayı doğa için de dost bir maddedir.

endüstriyel çöp torbaları

Standart Çöp Torbası

Günlük hayatımızda sıkça kullandığımız çöp torbaları hayatımızı kolaylaştıran bir diğer plastiklerdir. Restoran, otel ev, oda apartman gibi yerlerde sıkça kullandığımız çöp torbaları kullanım alanına göre ebatlarında farklılık göstermektedir. Battal Jumbo küçük boy büyük boy ve orta olarak kullanım yerlerine göre değişmektedir. 

Doğada çözünen oxo- plastiklerden üretilen çöp torbaları evsel atık olarak kullanım süresini tamamladıktan sonra doğada çözünerek karbondioksit ve suya dönüşür. Doğada çözünen bu çöp torbalarında farklı boy ebatları ve aroma seçenekleri bulunur. 

Endüstriyel atıkların ağır ve hacimli olanlarını kullanmak amacıyla yapılmış olan çöp torbaları ev atıkları inşaat atıkları ve bahçe atıkları gibi çeşitli ağır yükler konulabilir. Ekstra dayanıklı bu çöp torbaları her çöp poşetinde olduğu gibi farklı boy seçenekleri gösterir. 

Kullanım Alanlarına Göre Çöp Torbaları

Hayatımızın her alanında bulunan çöp torbaları evsel atık, inşaat atıkları ve daha çeşitli atıkların birikip geri dönüşüm ve başka türlü işlemlerden geçirilmesi için dağılmadan toplanmasına olanak sağlar. Kullanım alanlarına göre farklılık gösteren çöp torbaları değişik şekil ve tarzda üretilir. Okyanus kokan çöp torbaları banyo ve tuvaletler için özel imar edilerek banyo ve tuvaletlerin çöp kovasına uygun şekilde ebat verilir. 

Banyo ve tuvaletlerdeki çöp kovalarında oluşan kötü kokuları gidererek üretildiği şekilde banyo ve tuvaletlere okyanus kokusu saçar.  Farklı yerlerde tercih edilen çöp torbaları hacim değişikliğine göre ev otel ve fabrika gibi yerlerde ihtiyaç ve kullanım alanına göre farklı ebatlarda tasarlanıp istenilen özelliğe göre de üretimi gerçekleştirilir. 

Büzgülü Çöp Torbaları 

Üzerinde bulundurduğu emniyet şeridi sayesinde çöplerin dağılmasını ve elimizin kirlenmesini büyük ölçüde azaltan büzgülü çöp torbalarını farklı boyda ve aromada tercih edebilirsiniz. Büzgülü çöp torbaları hijyenik olup geri dönüştürülebilir olmasıyla da tercih edilebilir. 

Doğal Çöp Torbası

Türkiye'de ilk defa patates nişastasından üretilen doğal çöp torbaları sürdürülebilir yaşama destek ve çevreci olma amacıyla üretilip doğada tamamen çözülür. Teknolojinin tüm olanlarından faydalanarak üretilen bu doğal çöp torbaları katıksız olup hiçbir dezavantajı yoktur. 

Diğer çöp torbaları ile aynı dayanıklılığa sahip olan doğal çöp poşeti besin kaynağı olarak değil nişastası için üretilen patateslerin polimer ile karıştırılarak yapımında plastik ve polietilen kullanılmazken açık alanda yüzde yüz çözünme olanağı sağlar.