Bize Ulaşın

Temizlik, sağlık açısından en önemli faktör olmakla birlikte, büyük bir titizlikle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Hem sizin hem de çevrenizdekilerin sağlığını koruyabilmek adına temizlik konusunda öncelikle bilinçli olmak gerekir. Özellikle kişisel temizliğinizi kusursuz bir biçimde gerçekleştirmeniz en doğru adım olacaktır. Hastalıkların, virüslerin ve hava kirliliğinden doğan olumsuzlukların önüne sadece temizlik ile geçilebilir. Peki bu aşamada el ve cilt dezenfektanı ne işe yarar?

Ellerinizi bol su ve sabun ile yıkamak aslında birçok mikrobu yok etmektir. Dışarıdan eve geldiğinizde kendinizi her ne kadar sağlıklı hissetseniz de, temas ettiğiniz yerler olabilir. Ve bu noktaların temiz olduğundan ne kadar emin olabilirsiniz? Bu yüzden fırsat buldukça ellerinizi yıkayarak çeşitli virüs ve bakterilere karşı direnç gösterebilirsiniz. El dezenfektanları izopropil alkol ve jelden oluşmaktadır. Bunun yanı sıra kokulu eteri yağlar da güçlü bir dezenfektan ürünü oluyor. Ham maddesi alkol olmakla birlikte, birçok bakteri ve virüsün bünyenize geçmesini engelliyor. Hastalıklardan korunmak için ellerinizi ve cildinizi düzenli olarak dezenfekte edebilirsiniz. El ve cilt dezenfektanı ne işe yarar sorusunun en net cevabı ise virüs ve bakterilerden arındırmak olacaktır. 

Su ve Dezenfektan Ürünlerini Rutin Olarak Kullanın!

Günümüzde birçok hastalık, temizliğin olmadığı durumlarda öne çıkıyor. Yaşam alanlarınız dahil kişisel temizliğiniz de sağlığınız için olmazsa olmazlardandır. Belirli mikroorganizmaların yok edilmesi için güçlü dezenfektan ürünleri kullanarak, sağlık problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Bu aşamada su kullanımından asla kaçınmayın! Dezenfektan ürünü kullansanız dahi su ile temas etmek her zaman doğru bir seçenek olacaktır! Sabun kullanabilirsiniz fakat, sabun sadece kir, yağ ve tehlikeli etmenleri ortadan kaldırıyor. Dezenfektan ise bakteri ve virüsleri arınmanızı sağlıyor. 

Çeşitli hastalıklara direnç gösterebilmek ve tehlikeli mikroorganizmalardan korunmak adına el ve cilt dezenfektanı kullanabilirsiniz. Çanta boy alarak her an yanınızda taşıyabilir, daha büyük ebatları ise ev ve ofislerinizde kullanabilirsiniz.