Bize Ulaşın

Sağlığın korunması ve hastalıkların önüne geçilmesi adına kişilerin el ve cilt sağlığına önem vermeleri gerekmektedir. Toplu taşıma araçlarında tutunma demirlerine temas ettikten sonra bol su ve sabun ile eller yıkanmalıdır. Bu ve benzeri örneklerde mutlaka el temizliğine dikkat edilmelidir. Fakat bazı durumlarda sadece su ve sabun kullanmak yetersiz kalmaktadır. Bu noktada el dezenfektanı kullanmak en doğru çözüm olacaktır. Çünkü dezenfektanlar, alkol içerdiği için virüs ve bakterilerin arındırılmasında büyük rol üstlenmektedir.

Dışarda bulunduktan sonra veya kirli ortamlara maruz kaldıysanız dezenfektan kullanmanızı öneririz. Bunu el dezenfektanı kullanma talimatı kurallarına uyarak gerçekleştirebilirsiniz. Ellerinizi su ve sabunla yıkadıktan sonra dezenfektan ile patojen mikroorganizmalardan arındırabilirsiniz. Böylece birçok sağlık problemlerinin önüne geçerek hijyen kapsamında kendinizi daha iyi hissedebilir, bakteri ve virüslerin oluşmasını engeleyebilirsiniz. 

Dezenfektan Çeşitleri

Dezenfektanlar 2 grup olarak ele alınmaktadır. Bunlardan biri durulanabilen dezenfektanlar diğeri ise durulama gerektirmeyenlerdir. Durulanabilen formda olanlar kapı giriş paspasları gibi alanda kullanırken, durulanamayan dezenfektanlar el ve gıda ile temas edebilecek yüzeylerin dezenfekte edilmesi için uygundur. Ellerinizi bol su ve sabun ile yıkadıktan sonra, kurulama işleminin beraberinde dezenfektan kullanabilirsiniz.

El dezenfektanı kullanma talimatı ile hemen hemen herkes kullanma gerekliliğinin bilincinde olmalıdır. işe başlamadan önce, gün içerisinde ve dışardan eve geldikten sonra rutin olarak dezenfektan kullanımına yer vermeniz gerekmektedir. Özellikle çalışma alanlarınız mutfak vb yerler ise çok daha dikkat edilmesini öneriyoruz. Kendi sağlığınızı koruyabildiğiniz gibi başkalarının da sağlığını tehlikeye atmamış olmanın bilinci ile hareket edebilirsiniz.

Mini Boy Dezenfektanları Yanınızdan Ayırmayın

Temizlik, her koşulda dikkat edilmesi gereken bir olgudur. Bu yüzden el dezenfektanı ürünlerinde çanta boy olanı yanınızda bulundurmaya özen göstermeniz gerekmektedir. Daha büyük ebatlarda olan çeşitleri ev ve ofislerinizde kullanırken, mini boyda dezenfektanları mutlaka çantanızda bulundurmanızda fayda var! Özellikle dışarda birçok yer ile temas etme durumunuz söz konusu olabilir. Ki bu alanların temiz olduğundan ne kadar emin olunabilinir? Bu yüzden her fırsatta dezenfektan kullanımına önem vermeniz gerekmektedir. 

Dezenfektan kullanırken bunu rutin olarak gerçekleştirmeniz doğru olacaktır. Fakat aşırı miktarda kullanmak ise ellerinizi tahriş edebilir. Bu yüzden cildinizin hassasiyet durumuna göre dozunu kendiniz ayarlayabilirsiniz. 

El Dezenfektanı Kullanmanın Faydaları

El dezenfektanı kullanmak, birçok hastalığın önüne geçilmesini engellemektedir. Dışarıda temas ettiğimiz herhangi bir yer sonrasında elimizde bakteriler ve zararlı mikroorganizmalar oluşabilir. Daha sonra farkında olmadan burnumuza ve yüzümüze dokunabiliriz. Bu aşamada virüslerin solunum yoluyla akciğerlerimize gitmesine olanak tanımış olabilir. Bu yüzden el dezenfektanı kullanarak tüm bunların önüne geçebiliriz.