Bize Ulaşın

Son zamanlarda tüm dünyada yanı uyandıran Corona virüs salgını, her geçen gün hızla yayılmaya devam ediyor. Birçok ülkede ölümle sonuçlanan vakaların sonucunda,  ülkemizde de vaka sayısı artmaya başladı. Durum böyle olunca insanlar ister istemez telaşlanarak çeşitli tedbirler alma konusunda daha bilinçli hale geldi. Kişisel temizliğin önemine birkez daha vurgu yapan Corova virüs salgını, ne yazık ki hızla artmaya devam ediyor. Peki bu durumda bizlere düşen görev nedir? Elbette temizlik konusunda çeşitli önlemler almak. El dezenfektanı işe yarıyor mu? diyenler için bu yazımızı kaleme aldık.

El Dezenfektanı Kullanmanın Önemi

Ellerimizi en az 20 saniye boyunca bol su ve sabun ile rutin olarak yıkamak aldığımız tedbirler arasında. Sadece virüs salgını için değil, bu olgunun her zaman  uygulanması gerektiğinin altını çizmekteyiz. Sonrasınd kurulama işleminin paralelinde el dezenfektanı kullanmanızı öneriyoruz. El dezenfektanı kullanmak, içerisinde alkol barındırdığı için çeşitli mikropları öldürmekte ve derinlemesine arındırma sağlamaktadır. Bu yüzden ellerimizi yıkadıktan sonra dezenfektan kullanmak oldukça önemli ve etkilidir. 

İş yerlerinde, toplu taşıma alanlarında ister istemez temas halinde bulunduğumuz eşyalar bulunmaktadır. Covid-19 salgını solunum yoluyla değil, temas sonucunda bulaştığı için ellerimizi sık sık dezenfekte etmemiz gerekmektedir. Yakın temaslardan, tokalaşmadan ve sarılmalardan bir süre soyutlanmamız doğru olacaktır. Toplu alanlardan kendimizi izole ederek, özellikle el hijyenine önem vermemiz kaçınılmaz bir gerekliliktir. Bu yüzden ev ve ofislerde dezenfektan bulundurulması oldukça etkili bir tedbirdir.

Çanta Boy Dezenfektanları Yanınızdan Ayırmayın

El dezenfektanı işe yarıyor mu? diye merak edenler için elbette etkili bir tedbir olduğunu belirtmek isteriz. Hızla yayılan Corona virüs salgınını önlemenin en bariz önlemi kuşkusuz temizlik oluyor. Bu yüzden ev ve ofislerde kullanılan dezenfektanların dışında çanta boy olanları da yanınızdan ayırmamanız doğru bir eylem olacaktır. Dışarı çıkmak zorunda kaldıysanız ve ellerinizi yıkamak için uygun alan yok ise sayfamızda yer alan mini boy dezenfektanlardan faydalanabilir, salgının yayılmasını önleyebilirsiniz.