Bize Ulaşın

Binaların çevresel faktörlerden dolayı zaman içerisinde dış yüzeyinin ve dış yüzeyinde yer alan camlarının kirlenmesi son derece normaldir. Bu tür sebeplerden dolayı belirli aralıklar ile dış cephe cam temizliğinin yapılması gerekmektedir. Dış cephe cam temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay güvenliktir. Bu sebeple, dış cephe cam temizliği için işin uzmanı olan ve güvenliği ön planda tutan firmalardan destek alınması gerekmektedir.

Çevre ve Konut Analizi Çalışmaları

Dış cephe cam temizliği binanın yapı malzemeleri dikkate alınarak yapılır. Ayrıca binanın yüksekliğine göre farklı güvenlik önlemleri alınmalıdır. Yüksek katlı binalarda dış cephe cam temizliği için vinç ve sepet sistemi kullanılmaktadır. Böylelikle dış cephe cam temizliği yapan kişiler için gerekli olan güvenlik önlemleri alınmış olunur.

Temizlik işlemi yapılmadan önce mutlaka binanın analiz edilmesi gerekir. Dış cephe cam temizliği için seçilecek olan temizlik malzemelerinin de binanın dış cephesine zarar vermemesi gerekmektedir. Zemin analizi yapılırken binanın vinç veya benzeri araçları kullanmak için uygun olup olmadığı da tespit edilmektedir.

Uygun Saat ve Gün Tercihleri

İşlemlere başlamadan önce çevrenin boşaltılması, otopark ya da araçların ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Kontrol ve uygulamalar mutlaka her temizlik öncesinde yapılmalıdır. Çalışmanın uygulanacağı alan eğer yolları kapsayacak şekilde ise belediye ve karayolları işgaliye izinleri ve belgelerinin de alınması gerekir. Aksi takdirde olası bir hasarda ceza ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Dış cephe cam temizliği yapılırken bir yetkilinin görev başında olması zorunlu ve önemlidir. İşletmenin çalışması ve yolun durumu gibi detaylar da düşünülerek temizliğin genellikle hafta sonları ya da daha sakin geçen günlerde yapılması da tavsiye edilmektedir.