Bize Ulaşın

Mevsim geçişlerinde sıkça karşılaşılan sorunlardan biri  yaprak ve tozların çatı oluklarına birikmesidir.  Aynı zamanda kuşların çatılara getirdiği dallar ve buna benzer atıklar, çatılarda ve oluklarda birikerek birçok soruna yol açar. Oluklarda topalanan bu atıklar zamanla su borularına karışarak tıkanma yapar. Gider borusuna geldiğinde ise su akışının engellenmesine sebep olur. Bu yüzden belirli aralıklarla temizleme işlemi yapılması gerekir. Peki çatı olukları nasıl temizlenir?

Çatıların oluklarında biriken atıklar, su akışının önüne geçerek taşkınları beraberinde getirir. Çatının kenarlarında çatıya  pararlel olan alanlara oluk denir. Bu oluklarda açık olanların temizlenmesi  kapalı olana göre daha kolaydır. Drenaj ismi verilen oluklar, çatılardaki yağmur ve kar suyunun akıp gitmesi için bulunmaktadır. Drenaj borusunun üst kısmına bir parça takılarak, yaprak, kuş artığı ve birçok atığın olduğu noktada tıkanma engellenmektedir. Bu parça kullanıldığında, süzme özelliği ile oluklada biriken atıkların önüne geçilecektir . Drenaj borusunun üst kısmına sokulan robot makine aracılığıyla oluklar temizlenir. Çatı olukları nasıl temizlenir? sorusunun en doğru yanıtı budur. Çatı oluklarında atıkların yanı sıra küf vb. durumlar oluşabilir. Bu noktada robot makine kullanılarak temizleme işlemi gerçekleştirilir.

Çatı olukları temizleme, zor bir işlem olduğu için profesyonellerden destek almak gerekir. Piran Group, çatı olukları temizleme hizmetiyle en büyük destekçiniz oluyor. Uzman ve deneyimli ekibi ile uzun yıllar hizmet veren firmamız, yüksek binaların yanı sıra alçak binalarda temizleme işlemini gerçekleştiriyor.  Bütün işlemlerini uygularken aynı zamanda güvenlik önlemleri alarak kusursuz bir hizmet sunuyor. Çatı oluklarında yapılan temizleme aşamasından sonra, oluşan arıza veya kırıkları da tamir eden firmamız, yaşabilecek tüm olumsuzlukların önüne geçiyor. Söz konusu temizlik olduğunda Piran Group güvencesi ve kalitesi altında işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.