Bize Ulaşın

Mevsim geçişlerinde rüzgarın da etkisiyle yaprak, kuru dal ve toz birikintileri çatılarda, özellikle de çatı oluklarında birikiyor. Çatılarda yağmur suyunun kolaylıkla akmasını sağlayan olukların tıkanması, çeşitli sorunları da beraberinde getirebiliyor. Biriken suyun bina içerisine sızması, su taşkınlarının meydana gelmesi, binanın çeşitli bölgelerinde küf oluşumu, olukların tıkanmasından kaynaklı olarak en sık yaşanan sorunlardır.

Oysa her binanın düzenli olarak çatı ve oluk temizliğinden geçmesi gerekiyor. Genellikle çatı oluk temizleme fiyatları için yüksek rakamlardan oluşan bir bütçe ayrılması gerektiği düşünülür. Oysa bu çalışma için gayet düşük düzeyde bir bütçe ayrılması yeterli oluyor. Çatı ve oluk temizliğinin sanıldığı kadar pahalı bir hizmet olmadığının altını çizmek gerekiyor.

Çatı ve Oluklar Temizlenirken Çatlaklar da Tespit Edilir!

Çatı ve olukların temizlenmesi çalışması sadece çatıların ve binanın olası sorunlardan korunmasını sağlamaz. Aynı zamanda söz konusu temizlik işlemi esnasında şayet varsa çatlaklar da tespit edilir ve istenmesi halinde onarım işlemi de kısa sürede gerçekleştirilir. Bu alanda deneyimli olan ekipleri tercih etmeniz, her türlü çatlağın anında tespit edilmesini de sağlar.

Çatılarda ya da oluklarda oluşan çatlakların binaların kullanım ömrünü de azalttığının unutulmaması gerekiyor. Bu çatlaklardan sızan su zamanda rutubet oluşuma sebebiyet verebilir ve rutubet de binalara en çok zarar veren faktörlerin başında geliyor. Dolayısıyla çatı ve oluk çatlaklarının onarımının en önemli hizmetlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.