Bize Ulaşın

Birçok ev ya da binanın dış kaplamalarında tercih edilen American siding estetik görüntüsü ile ön plana çıkar. Ayrıca uzun ömürlü olması da tercih edilmesi adına önemli bir noktadır. Amerikan siding; çürüme konusunda ya da dış etkenlere karşı dayanıklı bir yapıda olan kaplama malzemesidir. 

Ayrıca yalıtım noktasında da büyük katkı sunan siding uygulaması zaman zaman temizlenmeye ihtiyaç duyar. Bu temizlik profesyonel bir ekipçe halledilmelidir. 

amerikan pak siding temizliği

Zamanla çevresel etkenler ile kirlenen ve tozlanan cephe temizliğinizi firmamız hallederek pırıl pırıl hale getirir. American siding kaplamaları en azından yılda bir kez olacak şekilde temizlenmelidir. Peki iyi bir siding dış cephe temizliği nasıl olur?

American Siding Temizliği Öncesi Hazırlık

Şık görüntüsüyle dikkat çeken American siding binanın dışında adeta kalkan görevi görür. Temizliğinin de özenli ve dikkatli şekilde yapılması gerekir. Temizliğe başlamadan önce gerekli hazırlıklar yapılmalıdır. 

Öncelikle bütün pencereler ve kapılar kapatılmalıdır. Binanın dışında yer alan ve elektrikli olan lamba, kamera gibi cihazların elektrik ile olan bağlantısı kesilmelidir. Etrafta deterjan ya da sudan etkilenmesi olası bitkileriniz varsa üstleri muşamba ile örtülmelidir. 

American siding temizliği sırasında kuvvetli solüsyonlar tercih edilir. Bu nedenle etrafta bu malzemelerden etkilenecek ekipmanlar ya da eşyalar varsa korunmalıdır. Temizlik için gereken malzemelerin de temin edilmesi gerekli olacaktır. 

Su, kılları yumuşak olan bir fırça, sünger, büyük bir kova, hortum, eğer istenirse daha tazyikli bir yıkayıcı ve sıvı deterjan gerekli malzemelerdir. Siding temizliği sürekli yapılmadığı için ince bir şekilde temizlik gerektirir. Hiçbir detay atlanmamalıdır. Siding uygulaması kat kat olacak şekilde binanın duvarlarına yerleştirildiği için aralara iyice girilerek temizlenmelidir.

American Siding Temizliği Aşamaları Nelerdir?

Firmamız daha önce defalarca american siding temizliği yaptığı için bu alanda artık tamamen uzman olmuştur. Siding temizliği için öncelikle kirlerin yumuşatılması gereklidir. Bu açıdan da ilk önce su ile binanın kaba kirinden kurtulmak gerekir. 

Siding temizliği için firmamız yeterli miktarda suyun içerisine uygun miktarda deterjan eklemesi yapar. Uzun saplı ve geniş olan fırçalar ile binanın dış cephesi kuvvetli şekilde fırçalanır. Böylece siding üzerinde yerleşmiş olan kirler yüzeyi direkt olarak terk edecektir. Fırça ile tüm siding yüzeyinin temizlendiğinden emin olunmalıdır. 

Ayrıca firmamız deterjanlı su ile temizlik yaptıktan sonra hiç vakit kaybetmez ve durulama evresine geçiş yapar. Aksi takdirde deterjanlı su yüzeyde kuruyup işimizi zora sokabilir. Yani pratik ve kısa sürede sizlere tertemiz bir siding bırakan firmamız müşteri memnuniyetinin adresidir. 

Ayrıca firmamız siding temizliği sırasında genellikle tazyikli bir makine ile binaya su verir. Böylece yüzey üzerinde kirden eser kalmayacaktır. Basınçlı su sayesinde tamamen sabunlu su ve kirlerden kurtulan binanız sizlere pırıl pırıl şekilde bırakılır ve gerçek rengi yeniden ortaya çıkar.

Siding Temizliğinin Avantajları Nelerdir?

Eğer bu konuda profesyonel bir firmadan destek almaz da kendiniz halletmeye çalışırsanız çok zorlanırsınız. Firmamız siding temizleme sırasında vinç veya asma sepet teknolojilerinden yararlanır. Dış cephelerde temizlik konusu tehlike açısından da risk taşır. Bu nedenle kesinlikle uzman kişilerce yapılmalıdır. 

Hangi temizlik maddelerinin tercih edileceği, işlemlerin önceliği gibi konular siding temizliği konusunda önemli olan noktalardır ve bilen kişiler tarafından halledilmesi sizler için iyi olacaktır. 

İş güvenliği firmamızın kırmızı çizgisidir ve buna her zaman dikkat ederek çalışılır. Aynı zamanda firmamız müşterilerimizin dış cephe kaplamalarını daha uzun yıllar kullanmaları adına da özveri ile çalışan bir prensibe sahiptir. Bu nedenle bu işi, ustasına bırakmanız sizlerin memnuniyeti ve güvenliğiniz adına mühimdir. 

American Siding Temizliğinin Adresi

Firmamız American siding temizliği konusunda sizlere istediğiniz hizmeti vermeye hazırdır. Uzun zaman boyunca binanızın dış cephesinde biriken kirlerin dilinden en iyi şekilde anlayan firmamız uygun temizlik malzemeleri ve deterjanlar ile sizlere kusursuz bir temizlik sunmayı hedefler. 

American siding temizliği mutlaka profesyonel kişilerce yapılmalıdır ve her dış cephe temizliği yaptığını iddia eden kişilere bu işin emanet edilmemesi gereklidir. Firmamız bu anlamda sizlere hissetmek istediğiniz güveni vererek memnun kalmanız için elinden geleni yapacaktır. Siz de kir ve tozdan nasibini alarak kararan American siding kaplamalarının temizliği konusunda destek almak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.